تبلیغات
.:: هستن؛ مخمل آبی ::. - از عزت تا ذلت! اصولگرایان و دوگانگی معیار و معنای کلمات
.:: هستن؛ مخمل آبی ::.
برای آسانتر خواندن متن، دکمه های Ctrl و + را همزمان فشار دهید

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

از عزت تا ذلت! اصولگرایان و دوگانگی معیار و معنای کلمات

حسین آذربایجانی، زبانشناس و تحلیلگر گفتمان
از نظر علم زبانشناسی و فرهنگ نویسی، هر واژه ای محدوده معنایی نسبتا مشخصی دارد و استعمال هر واژه ای در هر بافتی و مراد کردن هر معنایی از آن، بخصوص در فضای به شدت رئال و عینی سیاست، نه تنها از دیدگاه زبان و ادب، بلکه از نظر دیپلماسی و علوم سیاسی عاقلانه نیست. با این حال چندان طولی نکشید که اهالی زبان و سیاست در ایران و جهان دریافتند انتظار کار عاقلانه از محمود احمدی نژاد انتظار گزافی است. بزرگان و دلسوزان کشور از همان ابتدا به شیوه بیان و ادبیات رییس دولت نهم و دهم انتقاد کردند و آن را دون شان جایگاه ریاست جمهوری ایران دانستند. رسم تمام روسای جمهور جهان استفاده از ادبیات فاخر در سخنان خود است که تا قبل از محمود احمدی نژاد در میان روسای جمهور ایران نیز رعایت می‌شد این هنجار ادامه داشت تا زمان برکشیده شدن محمود احمدی نژاد و آن ۸ سال ویرانی...

** ادبیات چاله میدانی
«معجزه هزاره سوم» از همان زمان سعی کرد با ادبیاتی از جنس  کوچه و بازاری با مردم، نمایندگان مجلس و مسئولین  روبرو شد و برای بار اول در سال 85، پشت تریبون مجلس خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما از محله ما خرید کنید و چرا از جاهای گران خرید می‌کنید؟
این گفته خام دستانه او تا مدتها در محافل مایه هجو و خنده و طنز بود؛ ولی او همچنان بقول خودش «بی ترمز» قطار فرهنگ و اقتصاد و سرمایه اجتماعی و... کشور را به قعر دره می راند. سبک گفتاری احمدی نژاد و گفتمانش البته پس از خودش در میان نزدیکترین طیف سیاسی به او یعنی جبهه پایداری و گروهی که امروزه «دلواپسان» نامیده می شوند، ادامه یافت و بعضی از هوادارانش این روزها می کوشند دقیقا پا جای پای او بگذارند و زبان و فرهنگ را به همان شیوه ای نابود کنند که او می کرد. بخشی از متفاوترین ادبیات رییس دولت اصولگرای نهم و دهم را طی آن هشت سال بدین شرح بود:
زمان و مکان    شیوه و سبک بیان احمدی نژاد
بهمن 1385 / مجلس شورای اسلامی
     ازتره‌بار نزدیک منزل ما خرید کنید. چرا از جاهای‌گران خرید می‌کنید. در محله ما قیمت‌ها ثابت است.
بهمن 1385/
    یک دختر 16 ساله به کمک برادرش در زیرزمین خانه‌اش انرژی هسته‌ای کشف کرده
با هماهنگی رییس وقت سازمان انرژی اتمی ایران، آن دختر هم‌اکنون در زمره دانشمندان هسته‌ای ایران قرار گرفته و اسکورت و راننده شخصی در اختیار دارد.
تیر 1386/ در جمع اصناف و بازار
    یک قصاب شرافتمند در نزدیکی ما زندگی می‌کند که از همه مشکلات مردم باخبر است و از وی هم اطلاعات مهم اقتصادی را می‌گیرم
آذر 86/ سفر استانی خوزستان
    آن‌قدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه‌‌دانتان شما پاره شود
تیر 87/ در جمع فرماندهان بسیج
    سال گذشته که به عراق رفته بودم، گفتند یکی از فرماندهان اشغالگران، علاقه دارد شما را ببیند. گویا مرخصی او هم رسیده بود. مثل خودمان که پس از ۴۵روز در جبهه مرخصی می‌رفتیم، اما او یک‌ماه مرخصی را عقب انداخته بود تا ما را ببیند و من هم گفتم، بیاید. وقتی آمد پیش ما گفت: افتخار می‌کنم با شما هستم. شما در دل ما جا دارید. وی سپس از من درخواست کرد با من عکس یادگاری بگیرد و گرفت و سپس معاونش هم همین‌طور. من زدم پشتش و تشویقش کردم و گفتم هوای مردم عراق را داشته باشید
مرداد 88/ گفت‌و‌گو با شبکه یک
    علاقه ویژه‌ای به ایشان«کامران باقر لنکرانی» داشته و دارم. اصلا مثل هلو می‌ماند و آدم می‌خواهد بخورد این جوان را
اسفند 88/ کنفرانس مطبوعاتی همراه با بشار اسد
    ما یک ضرب‌المثل در فارسی داریم و کسی که حرف بیجا می‌زند و خارج از قد و قواره خودش صحبت می‌کند، به آن می‌گوییم یک کلام از مادر عروس.
 مرداد1389/ همایش ایرانیان مقیم خارج     در خطاب به اوباما و سران کشورهای غربی: آن ممه را لولو برد
مرداد 1389/همایش ایرانیان مقیم خارج
    آب را بریزید همان جایی که می‎سوزد
مرداد 1389/ سخنرانی در روز خبرنگار
    در مواردی هم که حتی اسمی از کسی برده نشده‌ است، قاضی می‌گوید این مطلب به فلان شخص می‌خورد، در حالی که وقتی مطلبی نوشته و نقد می‌شود اگر به کسی هم خورد، خورد. باید بخورد تا دردش بیاید.
آبان 89/ سفر استانی بجنورد
     پشم و پیل‌شان کشورهای به اصطلاح قدرتمند جهان ریخته است و اگر خیلی عرضه دارید، اوضاع کشورهای خود را جمع‌و‌جور کنید و به ملت‌های خود برسید؛ شما ‌نمی‌توانید آب بینی‌ خود را بالا بکشید.

آبان 89/ در جمع خبرنگاران
    شما موقعی که نمی‌دونستید چه جوری طهارت بگیرید ملت ایران تمدن داشت حالا شما می‌خواهید به ما جنس بفروشید؟! نفروشید!

بهمن 90/ رونمایی از داروهای تولیدی محققان ایرانی
    اکنون ایام شادی است و می‌توان یک شوخی کرد. بعضی‌ها می‌گویند که کار را به دست خانم‌ها ندهید، چون همه‌ فرصت‌ها را می‌گیرند

اسفند 90/ در جلسه سوال از رئیس جمهور
    آخر سال است و باید کمی با هم صفایی بکنیم. شب عید است کمی شاد باشیم.
دی91/ در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه فرانسه
    همه‌اش کشک است، طرف راه می‌رفت می‌گفت ابرقدرت، قدر قدرت...‌ای زکی.
دی 91/ مراسم بزرگداشت امیر کبیر
    روزی سفیر روس به حضور امیرکبیر می‌آید تا درباره افزایش مرز روسیه صحبت کند که امیرکبیر به وی می‌گوید: تا به حال کشک بادمجان خورده‌ای؟ که او می‌گوید: نه! امیرکبیر می‌گوید: ما در خانه یک فاطمه خانم داریم که به او می‌گوییم فاطمه خانوم‌جان که کشک بادمجان‌های خوبی می‌پزد، شما بروید وقتی کشک بادمجان پخت برای شما می‌فرستم. این یعنی امیرکبیر به سفیر روس گفت برو دنبال کشکت!
اسفند 91/ در افتتاح دو شبکه جدید صدا و سیما
    باید چهار ماهواره به فضا پرتاب کنیم تا هر "ننه قمری" کلید آنرا پایین نیاورد

** یک نمونه اخیر از ادبیات سخیف دلواپسانه
هرچند به قول دکتر ظریف حالا «آن مرد رفته است» و با درایت و توصیه هوشمندانه مقام معظم رهبری، احمدی نژاد و ادبیاتش لااقل تا ۴ سال آینده چندان روی اعصاب ملت و در خدمت «دوقطبی» سازان و دوقطبی طلبان نخواهد بود؛ اما پیروان دلواپس او همچنان از شیوه و ادبیات چارواداری اش بهره می برند. یک نمونه اخیر از این ادبیات بی ادبانه و سخیف را می توان در سخنان یکی از متهمان پرونده غارت املاک نجومی شهرداری تهران یعنی ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر تهران دید. قناعتی در یکی از جلسات شورای شهر با اشاره به موضوع واگذاری یک ملک شهرداری تهران به معصومه آباد، دیگر عضو این شورا، گفته است: «آمده‌اند به یک آزاده و یک اسطوره تهمت زده‌اند… کسی که این حرف‌ها را منتشر کرده یک هفته خواهرش دست داعش باشد تا بفهمد».

** دیوار همچنان بلند حاشا برای دلواپسان
بعدا که قناعتی با واکنش افکار عمومی و رسانه های مستقل روبرو شد به شیوه معهود مرادش محمود احمدی نژاد دیوار حاشا را بلند دید و همه چیز را از ریشه منکر شد. با این حال پس از انتشار سخنان ابوالفضل قناعتی عضو اصولگرای شورای شهر تهران مبنی بر اینکه خواهر «یاشار سلطانی» افشاء کننده موضوع واگذاری املاک شهرداری تهران «باید یک هفته در اختیار داعش باشد» و تکذیب سرآسیمه این سخنان از سوی قناعتی، وب سایت خبر آنلاین فایل صوتی این سخنان را منتشر کرد.
بر اساس این فایل صوتی که به راحتی می توان آن را در فضای مجازی پیدا کرد و شنید، رضا تقی‌پور عضو شورای شهر تهران به اظهارات مطرح شده درباره اینکه اعضای شورای شهر تهران باید شکایت خود از منتشر کنندگان گزارش‌ها درباره موضوع واگذاری املاک شهرداری تهران را پس بگیرند، اعتراض می‌کند.
در همین حال آقای قناعتی در میان سخنان آقای تقی‌پور می‌گوید: «هفته دفاع مقدس است دیگر، به جای اینکه از رزمندگان و جانبازان و خانم آباد که آزاد بوده (نا‌مفهموم)…. اینهایی که این حرف‌ها را می‌زنند یک هفته خواهرشان در اختیار داعشی‌ها باشد. چیزی که بهش ندادند، اگر هم دادند به یک آزاده و اسطوره دادند».
یاشار سلطانی، مدیرمسئول «معماری‌نیوز»، وب‌سایت افشاکننده واگذاری املاک شهرداری تهران، روز ۲۷ شهریور، پس از مراجعه به دادسرا بازداشت شد و همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد.
گفتنی است وب‌سایت معماری نیوز از محسن پیرهادی، الهه راستگو، معصومه آباد، هادی ساعی و ابوالفضل قناعتی به عنوان چند عضو شورای شهر تهران نام برده بود که املاکی در مناطق شمالی تهران با تخفیف به آنان واگذار شده است.

** دلواپسان و توهمی به نام «هیچ»!
از روزهایی که رهبر معظم انقلاب درباره «نرمش قهرمانانه» سخن گفت و کلید مذاکره با قدرتهای ۵+۱ را به دست حسن روحانی داد، عده ای از افراطیون شروع به خواندن آیه یاس کردند و ترجیع بند ادعاهایشان یک کلمه بود؛ «هیچ»!
بسیاری از این دلواپسان همواره می کوشند مقام معظم رهبری را فقط متعلق به خودشان بدانند و فقط در ادعا و زبان بر پیروی از ولایت فقیه تاکید می کنند. رهبری پشت تیم مذاکره کننده ایران ایستاده و از شجاعت و درایت دولت و مذاکره کنندگان در مواجهه با ۶ قدرت جهانی حمایت می کند و آنان را فرزندان شجاع ایران می داند و از دستاوردهای ارزنده ای مثل به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران و رفع تحریم ها تقدیر می کند. با این حال همین گروه دلواپس با دم خروسی که از زیر لباس شان بیرون زده عیار اعتقاد خود به ادعای «ولایتمداری» شان را روشن می کنند و با تنزل معنایی واژه ها، دوباره بر طبل توخالی «هیچ» خود می کوبند تا با القای فضای ناامیدی، یاس و دوقطبی میان مردم، مبالغ کلان اختلاس های نجومی و املاک نجومی یا غیب کردن دکل و بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد کشور در ۸ سال سیاه دولت «هزاره ای» محبوبشان را از انظار و اذهان پنهان کنند.

** سفر رییس جمهور و تداوم جنجال های «باطل» دلواپسان
برخی فعالان سیاسی بر این باور بودند که به ثمر نشستن برجام و شروع سرمایه گذاری های خارجی این عده از افراطیون را از خواب خرگوشی بیرون می آورد اما آنان همچنان بر طبل میان تهی «هیچ» خود می کوبند؛ هرچند در کشور و استان ماههاست شاهد صف و رقابت سرمایه گذاران و هیات های خارجی برای سرمایه گذاری در صنایع و زیرساخت هایی مثل انرژی های نو یا احیای زیرساخت های صنعتی و کشاورزی استان هستیم.
پس از برجام هم که شاهد سفر پربرکت رییس جمهور به استان قزوین بودیم و فقط یک قلم از برکات این سفر تخصیص ۹۰۳ میلیارد تومان اعتبار و بودجه به پروژه های زیربنایی استان بود؛ باز همین دلواپسان به شیوه معهود خود را به ندیدن زده و بر طبل «هیچ» می کوبند. در یکی از این اظهارات یکی از نمایندگان سابق استان در واکنش به مصوبه دولت در استان قزوین برای انتقال آب سد طالقان به استان گفته بود: «این چیزهاکه می گویند دروغ است برای بحث آب سد طالقان ماقبلا مصوبه اش را در حضور رییس مجلس گرفته ایم و... اینها در زمان دکتر احمدی نژاد مصوب شده بود.»
البته حرف هایی مشابه این اظهارات را در روز سفر روحانی به قزوین هم در دستنوشته های کسانی دیدیم که همان شب عکس هاشان در شبکه های جهنمی سازمان منافقین منتشر شد و حرکات و سخنان نسنجیده دلواپسان برای هزارمین بار برای نظام و کشور هزینه و آبروریزی به دنبال آورد.
با این وجود استاندار قزوین در مقابل این سخنان واکنش نشان داد و تاکید کرد: در این سفر پروژه انتقال آب از سد طالقان به  قزوین به تصویب رسید که در سایه آن آب 14شهر و 240 روستا تامین خواهد شد و آنچه لازم به ذکر است اینکه تا قبل از این سفر هیچ مصوبه ای در زمینه انتقال آب از سد طالقان نداشته و نداریم و سخنانی  که در زمینه مطرح می شود باطل و نادرست است.

** دوگانگی معنایی دلواپسانه!
اگر بخواهیم به تمام ابعاد این دوگانگی معنایی و انحطاط زبانی در دلواپسان اشاره کنیم مثنوی هفت من کاغذ می خواهد اما اشاره ای گذرا به یک نمونه دیگر برای مشاهده انگیزه دلواپسان از این خبط های عمدی معنایی خالی از لطف نیست؛ کلمات عزت و ذلت دو واژه ای هستند که در روزهای منتهی به «برجام» زیاد از زبان دلواپسان شنیده شد. جالب این بود که به گواه آگاهان و تحلیلگران سیاسی و زبانی، عزت از دیدگاه دلواپسان به معنای مصطلح و عرفی «عزت» به کار نمی رفت بلکه از نظر آنان هر کاری محمود احمدی نژاد و همپالگی هایش کرده بودند [فارغ از عزت یا ذلت واقعی] مصداق عزت کذایی آنان و هر کاری در دولت حسن روحانی انجام شود مصداق ذلت کذایی مدنظر دلواپسان است.

** از فتح الفتوح کلمبیا تا قبول قطعنامه «جهان عاری از خشونت» ایران
فرقی نمی کرد این عزت در دانشگاه کلمبیا باشد یا آنجا که امیر یکی از کشورهای ذره بینی منطقه با دمپایی روبروی رییس دولت نهم و دهم ایران زیر نقشه ای با عنوانی جعلی برای خلیج همیشه فارس نشست! هم نشستن معجزه هزاره زیر آن نقشه جعلی تهدیدکننده تمامیت ارضی ایران از دید دلواپسان «عزتمندانه» قلمداد می شد و هم آن زمانی که رییس دانشگاه کلمبیا به رییس دولت نهم و دهم ایران را هدف بدترین توهین ها کرد.
در آن روز لی بولینجر، رییس دانشگاه کلمبیا که با وجود برخی مخالفت ها از حضور احمدی نژاد در این دانشگاه دفاع کرده بود، در سخنانی او را با عنوان «دیکتاتور حقیر بی رحم» معرفی کرد و در حالی که می گفت «شما در اظهاراتتان یا نمی فهمید چه می گویید یا واقعا بیسواد هستید» ادامه داد: «اگر امروز شما را به این دانشگاه راه داده ایم، فقط به خاطر این است که بگوییم شما چقدر منفور هستید...»
محمود احمدی نژاد اما همچنان آنجا نشست و منفعلانه توهین به خود و ملت ایران را شنید و بیانیه خواند؛ واضح است که این قضیه از سوی دلواپسان «فتح الفتوح کلمبیا» نامیده شد. دلواپسان بدون اینکه اشاره ای به آن اهانت ها به رییس دولت ایران بکنند، در گشودن و تنویر زوایای پنهان بیانیه معجزه هزاره در آن دانشگاه دهها همایش برگزار کرده و صدها سخنرانی و مقاله ارائه دادند تا «ذلت واقعی» را به اسم «عزت» جا بزنند؛ اما وقتی چند سال بعد با اجماع بی سابقه کشورهای جهان پیشنهاد حسن روحانی، رئیس جمهور ایران مبنی بر "جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری" قطعنامه سازمان ملل شد، این «عزت واقعی» را در بوق های تبلیغاتی که از بودجه عمومی بیت المال ارتزاق می کند، «ذلت» قلمداد کردند تا میزان تقوا و صداقت خود را نشان دهند.

** سرمایه گذار به جای سرمایه خوار
در دولت سابق به جای ارتباط با کشورهای توسعه یافته و قوی برای استفاده از ظرفیت های علمی و سرمایه گذاری آنها شاهد کشف کشورهای میکروسکوپی و ایجاد رابطه مبتنی بر پرداخت پول و کمک های بلاعوض بودیم. کشورهایی فرصت طلب و بدوی که جمعیت آنها به زحمت از ۲۰۰ هزار نفر بیشتر بود؛ مثل سنت وینسنت، سوازیلند، مجمع جزایر سولومون، جزایر کومور و... که مردم شان هنوز هم پابرهنه با نیزه در بیابان و جنگل دنبال شکار می دوند و در موقعیتی طفیلی از ایران پول می گرفتند. از دیدگاه دلواپسان کشف این کشورهای زیر پونز نقشه و ایجاد رابطه و پر کردن شکم هاشان با پول نفت ملت ایران، یا سفر نماینده سابق قزوین همراه برخی نمایندگان مجلس پیشین به افریقای جنوبی [و آن برخوردهایی که آنجا با آنان شد و مجال تشریح و توضیحش اینجا نیست] مصداق عزت بود؛ اما سفرهای هیات های بلندپایه اقتصادی توسعه یافته ترین کشورها و سرمایه گذاری ۳۷۱ میلیون دلاری محقق شده در استان قزوین پس از برجام از دید دلواپسان مصداق ذلت است!
به عنوان مثال آخر می توان به مقایسه دو سفر «عزتمندانه» و «ذلت بار» از دید دلواپسان نشست و میزان تناسب ادعا با عمل این جماعت را دید. دهم بهمن ماه ۹۴ پایگاه خبری تحلیلی «نامه نیوز» با تحلیل سفرهای دو رییس جمهور پیشین و کنونی ایران، به دستاوردهای سفرهای خارجی آنان پرداخت.

** احمدی نژاد در سوئیس؛ بدون هیچ دستاورد ملی و باعث تظاهرات به نفع اسراییل
به گزارش نامه نیوز، دوره اول ریاست جمهوری احمدی نژاد هنوز به پایان نرسیده بود که وی عازم ژنو شد تا در اجلاس ضدنژادپرستی شرکت کند، اجلاسی که هیچ رئیس جمهوری به آن نرفته بود و احمدی نژاد تنها مقام ارشد یک کشور بود که در آن حضور پیدا می کرد، حضوری که سرانجام خوشایندی هم به همراه نداشت.
احمدی نژاد که می توانست از فرصت این سفر برای جلب نظر سیاستمداران جهان به نقش و تاثیر ایران در صلح جهانی استفاده کند، ترجیح داد شدیدترین حملات خود را نثار رژیم صهیونیستی کند آن هم در جمع حامیان این رژیم و با گفتمانی که به شدت از سوی مقامات ارشد حاضر در این نشست رد شد، احمدی نژاد در قامت یک رهبر دینی ظاهر شد و گفت که اسرائیل باید محو شود و هوکاست یک افسانه است.
سفیر وقت ایران در اسپانیا در این باره می گوید: همیشه در اسپانیا تظاهرات به نفع فلسطین برگزار می شد اما بعد از طرح این موضوعات از طرف رئیس جمهوری ایران، اولین تظاهرات در این کشور به نفع اسرائیل انجام شد. به رغم سفرهای خارجی زیاد، از نظر دیپلماسی در وضع مطلوبی به سر نمی بریم.

** روحانی و سبدی پر از منافع ملی و غرور ایرانی
20 سند همکاری به ارزش 33 میلیارد دلار، هواپیماهای غول آسای جدیدِ جهان، توتال و پژو در راه ایران، یک سفر و این همه خبر خوشحال کننده برای مردم و شرکت های ایران.
روحانی با لبخند حاصل از موفقیت در کسب توافق هسته ای و اجرای آن پس از رئیس دولت اصلاحات دومین رئیس جمهور در دو دهه اخیر بود که عازم پاریس شد تا با دستی پر از این سفر به کشور بازگردد، سفرهایی مملو از دیدارها و گفت وگوهایی بر سر منافع مردم ایران و در جهت تامین نیاز کشور.
در این سفر روحانی ضمن دیدار با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، توافق های همکاری با شرکتهای پژوسیتروئن، ایرباس و توتال امضا کرد، توافق برای خرید 114 هواپیمای مسافربری تجاری با ایرباس، توافق برای توسعه فرودگاه‌ امام خمینی(ره) ، توافق برای طراحی و ساخت ترمینال‌های جدید فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ،توافق دریایی برای همکاری در زمینه‌ راه و پایانه‌های خطوط کشتیرانی از دیگر دستاوردهای این سفر بود.
تفاوت سفرهای روحانی و احمدی نژاد روشن تر از روز است، جایی که منافع ملی و نیازهای کشور برای توسعه و پیشرفت در اولویت قرار می گیرد، اکنون باید دیدکه با بالا کشیدن کرکره تحریم ها و محدویت ها دولت یازدهم برای ارتقای سطح اقتصادی و سیاسی کشور چه گام های دیگری برخواهد داشت.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

حسین آذربایجانی
عضو انجمن زبانشناسی شناختی آلمان (Deutsche Gesellschaft für Kognitive Linguistik)
صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای چیستا
عضو هیات رییسه انجمن کان ذن ریو کاراته استان قزوین
عضو هیات مدیره کانون آوای چیستا (حوزه فعالیت: تحکیم بنیان خانواده)
پژوهشگر نورومارکتینگ، عصب شناسی زبان، رسانه و ارتباطات
دانشجوی دکترای تخصصی زبانشناسی شناختی پژوهشکده علوم شناختی IRICSS
(موضوع پایان نامه: نورومارکتینگ، سیستم لیمبیک مغز و تاثیر تبلیغات و پروپاگاندا
استاد راهنما: پروفسور حسن عشایری
استاد مشاور: پروفسور رضا نیلی پور)
کارشناسی ارشد زبانشناسی علامه طباطبایی تهران 88 تا 90
(موضوع پایان نامه: استعاره در مطبوعات فارسی زبان
استاد راهنما: دکتر کورش صفوی
استاد مشاور: دکتر یونس شکرخواه)
کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 83 تا 87
عضو انجمن علوم اعصاب ایران
عضو انجمن زبانشناسی ایران
مدرس روانشناسی شناختی، زبان انگلیسی، مکاتبات اداری، بازاریابی و تبلیغات، زبانشناسی و فنون ترجمه 89 تا کنون در دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور و آموزشگاههای مختلف عمدتا تهران و قزوین
مترجم آزاد در حوزه متون ادبی و علوم انسانی 84 تا کنون
خبرنگار و نویسنده ستون «زیر سقف قزوین» هفته نامه تابان از 87 تا کنون
دبیرکل انجمن مترجمان جوان ققنوس 84 تا کنون
دبیرکل انجمن علمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 85 تا 87
دبیر گروه سیاسی هفته نامه حدیث قزوین 85 تا 87
خبرنگار و دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری ایسنا قزوین 85 تا 86
عضو تحریریه ویژه نامه «حدیث نو» قزوین 85 تا 86
همکاری نامنظم به عنوان مترجم افتخاری ستون «گشتی در دنیای خبر» روزنامه ولایت قزوین از 79 تا 81
تماس:
Mail: zsqazvin(at)gmail(dot)com
Tel: 9354821851
مدیر وبلاگ : .

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان