تبلیغات
.:: هستن؛ مخمل آبی ::. - قصه غم انگیز ورزش در شهر اقبالیه؛ سه سال کشمکش و سیاسی بازی برسر یک پست
.:: هستن؛ مخمل آبی ::.
برای آسانتر خواندن متن، دکمه های Ctrl و + را همزمان فشار دهید

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

قصه غم انگیز ورزش در شهر اقبالیه؛ سه سال کشمکش و سیاسی بازی برسر یک پست


حسین آذربایجانی: اقبالیه یکی از شهرهای واقع در بخش مرکزی قزوین است که با وجود مهاجرپذیری و دارا بودن استعدادهای کم‌نظیر در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش، زخم‌های بسیاری از ضعف مدیریت و رفتارهای کودکانه برخی مدیران خورده و سال‌هاست حال و روز ورزشکارانش خوب نیست. شهری که در رشته‌های ورزشی کاراته، کبدی و کشتی از قطب‌های برتر کشور بوده است. هر چند هنوز هم کاراته این شهر بخش مهمی از تیم ملی کاراته کشور را تشکیل می‌دهد و قدرت بلامنازع مسابقات لیگ و قهرمانی کشور و حتی جهان است؛ با این حال سوء مدیریت‌ها و حضور 3 نفر به عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان این شهر در حال نابود کردن روزنه‌های امید ورزشکاران و جوانان اقبالیه است.

مفاخر ورزش اقبالیه

نام بردن از ورزشکاران و قهرمانان و مربیان قهرمان‌پرور اقبالیه در این مقال نمی‌گنجد؛ اما نگارنده به عنوان یکی از اهالی کاراته این شهر می‌تواند به برخی از چهره‌ها و افتخارات این شهر در این رشته ورزشی مدال‌آور اشاره کند؛ به عنوان مشتی از هزاران خروار،  امیرحسین بابایی؛ دارنده مدال برنزمسابقات جایزه بزرگ جهانی سال 2015 و نفر انتخابی تیم ملی که اخیرا به اردوی تیم ملی دعوت شده است. در سوی دیگر با وجود سوءمدیریت‌‌ها و حمایت‌های ضعیف از تیم‌های این شهر باز هم عنوان سوم لیگ کشوری جوانان سال 94 در رشته کومیته با تیم اقبالیه متشکل از امیرحسین بابایی، محمدرضا کاظمی، علی ملکی نشانه دیگری از استعدادهای کم‌نظیر ورزشکاران این شهر بود.

چندی پیش اولین دوره مسابقات قهرمانی خردسالان 10 و 11 سال کاراته استان قزوین در کاتا و کومیته انفرادی و تیمی در خانه کاراته‌کای شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی برگزار گردید و در این مسابقات که بیش از 90 کاراته کا در حال رقابت بودند، در وزن کومیته انفرادی وزن 35ـ کیلوگرم، محمدصادق بیگدلی و اشکان محمدی حائز رتبه‌های اول و دوم شدند. در وزن 40ـ کیلوگرم و در وزن 45 ـ کیلوگرم محمدمهدی میرزایی رتبه دوم را آوردند که همگی اینها از تیم شهید احمد عزیزی اقبالیه بودند. در کومیته تیمی، باز هم تیم شهید عزیزی اقبالیه با ترکیب اشکان محمدی، محمدصادق بیگدلی، محمدجوادنوری و محمدمهدی میرزایی به مربیگری مجید سانی‌خانی به قهرمانی رسید و در کاتای تیمی هم المهدی اقبالیه به مقام سوم دست یافت.

مدتی بعد یعنی در 15 مهرماه سال جاری تیم سانی‌خانی الف اقبالیه بر سکوی نخست اولین دوره مسابقات قهرمانی کومیته تیمی استان قزوین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در بخش باشگاه‌های استان ایستاد. در بخش قهرمانی کومیته ترکیبی رده‌های سنی خردسالان تا بزرگسالان که با حضور بیش 100 کاراته کا در قالب 21 تیم برگزار گردید تیم‌های" الف" (احمدعابدینی، امیرمحمد مومنی، امیرحسین بابایی، علی وهابی، حمیدرضاحیدریان، حسین اسماعیلی و محمدصادق بیگدلی)  و تیم "ب" سانی خانی اقبالیه (آرش اینانلو، علی ملکی‌ ـ شایان‌؛ معراج و اشکان محمدی‌) به مربیگری مجید سانی‌خانی بر سکوهای اول و دوم قهرمانی ایستادند.

غوغای سیاسی بازی و ... در ورزش اقبالیه

مجید سانی‌خانی قهرمان چندین دوره مسابقات ملی و بین‌المللی و مربی تیم ملی کان ذن ریو کاراته کشور، در پاسخ به پرسش‌های ولایت درباره میزان حمایت و مدیریت اداره ورزش و جوانان شهر اقبالیه به تیم‌هایش گفت: بنده به عنوان یک مربی هنوز مسئول اداره ورزش و جوانان شهر اقبالیه را از نزدیک ملاقات نکردم؛ وقتی یک مربی هنرجویی را از صفر به 100 می‌رساند با اینکه یک هنرجو را در طول چندین سال به قهرمانی می‌رساند چه شب‌ها و روزها که زحمت می‌کشد چه فرصت‌های طلایی که به مربی پیشنهاد می‌شود ولی به خاطر اینکه باید در کلاس حضور داشته و به کشور و شهر خودش خدمت کرده باشد؛ جواب رد می‌دهد.

این مربی قهرمان‌پرور با انتقاد از مسئولان شهر اقبالیه تاکید می‌کند: من می‌پرسم و اگر می‌توانند جواب بدهند که آیا تا به حال شده یک مسئول ورزشی و یا شورای شهر اقبالیه برای یک بار هم شده برای این قهرمانان وقت بگذارند؟ این در حالی است که کاراته‌کاران و ورزشکاران اقبالیه از استعداد و پتاسیل خوبی برخوردارند؛ ولی هیچ امید و انگیزه‌ای به آینده ندارند.

به گفته سانی‌خانی این امید را مسئولین شهر می‌توانند در دل ورزشکاران جاری نمایند؛ اما امروز در اقبالیه برای به دست آوردن پست در تربیت‌بدنی سر و دست می‌شکنند.

سانی‌خانی با انتقاد از عدم توجه مسئولان تربیت‌بدنی استان به ورزش اقبالیه، تصریح کرد: چند گروه هستند که فقط یاد گرفتند زیرآب همدیگر را در اداره کل ورزش استان بزنند. افسوس که هیچ کدام از این گروه تخصص لازم را ندارند و اقبالیه با داشتن این چنین استعدادهای ورزشی درخشان چندین ماه است که مسئول ورزشی حتی به طور صوری هم ندارد و این واقعا جای تاسف است.

وضعیت نابسامان ورزش اقبالیه

در میان مسئولان اقبالیه اما گویا این موضوع چندان اهمیتی ندارد؛ یکی از ورزشکاران قدیمی اقبالیه که به قول خودش «به خاطر هراس از رفتارهای کودکانه» رغبتی به افشای نامش ندارد، با انتقاد از رفتارهای مسئولان شهر اقبالیه به ولایت می‌گوید: «این عزیزان کار مفید و موثری برای ساماندهی به امور اداری ورزشکاران شهر انجام نداده‌اند. متاسفانه برخی در پیام دادن و بیانیه صادر کردن در مناسبت‌ها از همدیگر سبقت می‌گیرند؛ در حالی که برخی از آنان حتی فرق شهرستان و شهر را نمی‌دانند و اگر هم کسی می‌آید و می‌گوید به قهرمانان ورزشی رسیدگی و دلجویی کنید؛ می‌گویند شما می‌خواهی دور بعدی انتخابات نامزد شورای شهر شوی!! و به این طریق او را طرد می‌کنند.»

به گفته این ورزشکار پیشکسوت «در هیچ دوره‌ای مثل الان وضعیت نابسامان بر حوزه ورزش شهر اقبالیه حاکم نبوده برخی فکر می‌کنند خدمت به ورزشکاران یعنی اینکه کنار یک ورزشکار قهرمان بایستند و عکس بگیرند، سپس عکس‌های مذکور را در نشریات و کانال‌های تلگرامی خود دست به دست کنند و لذت ببرند. شما اگر تحلیلی بر رفتار اعضای شورای شهر اقبالیه داشته باشید می‌بینید برخی از این افراد مترصد فرصت‌اند که در هر مناسبتی به صورت جداگانه پیام‌ها و بیانیه‌هایی تکراری صادر کنند و از این طریق بکوشند تا خود را مطرح کنند و بگویند ما هم هستیم؛ اما مردم نه با بیانیه و پیام مناسبتی، بلکه با کارهای انجام شده میزان توانمندی و صداقت اعضای شورای شهر را می‌سنجند.»

اعتراض و انتقاد عضو شورای شهر

حسنعلی نوروزی عضو شورای شهر اقبالیه، به فضای مجازی و رسانه‌ها پناه می‌آورد و بعد از نوشتن چندین دردنامه، در مطلب آخر خود با عنوان "ورزش شهر اقبالیه ازشما انتظار یاری ندارد" که یک نسخه از آن در اختیار ولایت قرار گرفته، می‌نویسد: اقبالیه با بیش از 60 هزار نفر جمعیت غیر‌رسمی و 70 هزار نفر ‌رسمی بیش از 5 هزار ورزشکار آقا و خانم در بخش‌ها و رشته‌های مختلف ورزشی را در خود جای داده است.

زحمت و هزینه از ورزشکاران؛ افتخار برای ورزش و جوانان استان

به گفته نوروزی در برخی از رشته‌ها در استان و کشور حرفی برای گفتن دارند از جمله‌: فوتبال‌، کشتی‌، دو‌ومیدانی‌، فوتسال، کاراته‌، ووشو و کبدی؛ اما همه این فعالیت‌ها و قهرمانی‌ها در سایه تلاش و کوشش خود ورزشکاران و مربیان و متاسفانه در سایه کم‌توجهی و بی‌مهری متولیان ورزش و جوانان استان حاصل شده این در حالی است که ‌امتیاز و سود این همه قهرمانی و افتخارات این شهر را اداره ورزش و جوانان استان می‌برد و به حساب استان گذاشته می‌شود در این شهر با همه ویژگی‌ها و خصوصیاتی که گفته شد ورزش و جوانان جایگاه و ساختاری ندارد‌.

نوروزی با انتقاد شدید از وضعیت نابسامان اداری اقبالیه از واقعیتی اسفبار خبر می‌دهد و می‌گوید: هرازچندگاهی شخصی با یک برگ کاغذ « A5 ـ» به عنوان مسئول اداره، نمایندگی اداره‌، مسئول شورای ورزشی‌، مسئول هماهنگی ورزش‌، رئیس جوانان و ورزش شهر منصوب و به این دیار پر افت و خیز گسیل می‌شود و با انبوهی از مشکلات و ناملایمات و کمبودها مواجه می‌شود و دریغ از حمایت مادی حتی معنوی مسئولین استانی از مسئول خود برگزیده و برنامه‌هایش و به همین دلیل و دلایل دیگری همچون عدم هماهنگی و همکاری مسئولین شهر، ورزشکاران و پیشکسوتان‌، مربیان و قهرمانان ‌ایشان هم در این مسئولیت نمی‌تواند موفق شود و بعد از مدتی شخص دیگر با یک برگ کاغذ « A5 ـ » دیگر.

یک کشتی با 2 سکاندار؟

عدم توافق شورای شهر روی یک شخصیت توانمند و مقبول ورزشکاران و البته تدبیر نجومی مدیریت ورزش و جوانان استان به حدی رسید که در اتفاقی باورنکردنی 2 نفر همزمان حکم ریاست ورزش و جوانان شهر اقبالیه را در جیب داشتند و جالب آنکه هر کدام نیز طرفداران خود را داشته و هیچ یک هم دیگری را قبول ندارند. فاجعه به جایی رسید که به گفته این عضو شورای شهر اقبالیه در 2 ماه گذشته نهایت بی‌تدبیری و ناهماهنگی کامل و ندانم کارهای برخی مسئولین شهری‌، شهرستانی و استانی در انتصاب مسئول ورزش و جوانان این شهر به اوج خود رسیده و ابتدا شخصی به نام مولایی به عنوان مسئول هماهنگی شورای ورزشی منصوب می‌شود که با مخالفت‌های شدید و بی‌سابقه مسئولین‌، ورزشکاران‌، مربیان و پیشکسوتان شهر قرار گرفت و به همین خاطر مسئولین ورزش و جوانان هم نتوانستند یا نخواستند مراسم تودیع و معارفه برای ایشان برگزار کنند و مدتی دفتر ورزش و جوانان تعطیل و پس از مدتی که با اعتراض ورزشکاران در عدم راه‌اندازی کارها و امور مربوط به ورزش شهر روبرو شد به یکتایی مسئول اسبق حکم شفاهی می‌دهند که برای اداره امور دوباره به محل کار سابق خود برگردد.

رئیس سه نفر؛ عملکرد هیچ!

غائله از این هم فراتر رفت و آن کشتی که با 2 سکاندار به جایی نمی‌‌رسید حکم سومین سکاندار را نیز شخص مدیرکل کاردان و متخصص استان صادر کرد و تا ساعت تنظیم این گزارش خبر رسیده که حکم نفر چهارم نیز امضا و ابلاغ شده است.

به گفته نوروزی، عضو شورای شهر اقبالیه؛ بعد از مدتی مثل این که مسئولین ورزش استان بسیار جوگیرشده وشدت به خرج داده یا احساس خطر جدی کرده و تشخیص داده‌اند که یک نفر قادر به هدایت و سکانداری این کشتی به گل نشسته و توفان‌زده اقبالیه نبوده؛ فلذا ‌و بالاجبار برای این کشتی ‌2 نفر سکاندار در نظرگرفته‌اند تا شاید از بحرانی شدن و یا غرق شدن آن جلوگیری کنند. لذا مدتی یکتایی و مولایی به صورت مشترک ‌این اتاق پرحادثه و حاشیه‌ساز را اداره کردند.

ولی ناگهان بانگی درآمد که برای رضا محمدعلیان حکم مسئولیت اداره ورزش و جوانان شهر صادر گردیده (حکم مولایی توسط ماهوتی مسئول ورزش و جوانان شهرستان قزوین صادر شده بود) این بار خود مشهدی آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان برای علیان حکم صادر کرده و در حضور تعدادی از ورزشکاران قول مستقل کردن و تخصیص اعتبار جداگانه برای این شهر را به ایشان می‌دهد. ولی باز هم از برگزاری جلسه یا مراسم تودیع و معارفه طفره رفته و می‌گویند که خودتان در شهر با هم کنار بیایید و ایشان را معرفی و مشغول به کار نمایید!  

دیدار ورزشکاران با فرماندار و مشاور عالی استاندار

شهریور ماه سال جاری ورزشکاران اقبالیه همراه نگارنده این گزارش، در دیدارهایی جداگانه برای دادخواهی نزد فرماندار قزوین و مشاور عالی استاندار رفتند و از وضعیت موجود گلایه کردند. هر دو مسئول فوق در حالی که مسئولیت مستقیم در این امر نداشتند با برخوردی شایسته و انسانی قول پیگیری خواسته‌های ورزشکاران را دادند؛ ولی با اینکه 2 ماه از آن روزها می‌گذرد؛ همچنان ورزش اقبالیه بلاتکلیف است.

مدیرکلی که همه را بازی می‌دهد

بهرام عزیزی، یکی از پیشکسوتان ورزش اقبالیه در این باره به ولایت می‌گوید: مساله اینجا بود که محمد مشهدی آقایی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، گفته بود شما یک نامه بنویسید آقای داوود محمدی نماینده مجلس امضا کنند تا من برای کسی که می‌خواهید؛ حکم بزنم. بعد از نامه داوود محمدی دوباره مشهدی آقایی به قهرمانان و مربیان گفته بود حالا این نامه را ببرید پیش خانم زرآبادی دیگر نماینده قزوین تا امضا کند و زیرش دستور بزند و این بار دیگر حکم را می‌زنم. بعد از آن بود که مدیرکل ورزش و جوانان استان دوباره مسئولیت را به گردن ماهوتی، رئیس ورزش شهرستان قزوین می‌اندازد و پس از پیگیری جدی استاندار و فرماندار می‌گوید من اداره ورزش و جوانان اقبالیه را از شهرستان قزوین منفک کرده و مستقیما زیر مدیریت خودم می‌آورم و حکم مستقیم می‌زنم و...

نوروزی هم با تایید تلویحی سخنان عزیزی تصریح می‌کند: روز پنجشنبه 15 مهرماه با اساس اطلاع‌رسانی برخی از ورزشکاران‌، مدیرکل ورزش و جوانان جهت بررسی مشکلات و نتیجه‌گیری از انتخاب 2 نفر برای مسئولین ورزش و جوانان به این شهر سفر خواهد کرد که تعدادی از مسئولین‌، ورزشکاران‌، پیشکسوتان‌، قهرمانان در حیاط اداره ورزش و جوانان جمع شده و در فضای بسیار خودمانی و بدون امکانات اولیه و پذیرایی پس از 2 ساعت انتظار مدیرکل به همراه تعدادی از معاونین و مسئول حراست خود به محل می‌آیند و طی صحبت‌های بسیار مبتدی و دوپهلو نه تنها موضوع و مشکل اساسی این شهر را حل نکرد بلکه بنزین بر روی آتش این فتنه و جریان پاشید که چیزی نمانده تا خود او هم در این آتش بسوزد و کار به جایی رسید که به درگیری و نزاع جمعی بین طرفداران 2 گروه کشیده شد و به خود ایشان و مسئولین هم توهین و بی‌احترامی شد.

ایشان در این مراسم نه تنها از احکام صادر شده توسط مسئول شهرستان(ماهوتی) و مدیرکل‌(خودش) دفاع و حمایت نکرد؛ بلکه هر دو را عزل کرده و به مسئول حراست استان دستور داد تا حداکثر به مدت‌‌ 3 روز مسئولیت اینجا را پذیرفته و در ظرف این 3 روز (قبل از تاسوعا) تعیین تکلیف کرده و حتما یک نفر را با مشورت مسئولین از جمله فرماندار‌‌، بخشدار و شورای شهر انتخاب می‌کنم و بعد از عاشورا شروع به کار خواهد کرد.

پرسش‌های بی‌جواب

نوروزی، عضو شورای شهر اقبالیه که می‌گوید از این همه بی‌سامانی ضررهای جبران‌ناپذیری به شهر و ورزشکارانش وارد شده، می‌پرسد: چرا مسئولین و متصدیان و متولیان امر تصمیم مدیریتی و جهادی و درست نمی‌گیرند و در حواشی زد و بندهای سیاسی و جریان‌های داخلی و فشارگروه‌های غیررسمی سردرگم شده و بایستی مردم، ورزشکاران، قهرمانان و مسئولین آن شهر یا منطقه جور اشتباهات و ندانم کاری‌های آنها را بکشند؟

آیا یک تحقیق میدانی در این یکی دو ماهه اخیر از ورزش شهر اقبالیه صورت گرفته است که ورزشکاران و مسئولین هیات‌ها کارشان را چگونه پیگیری و حل و فصل می‌کنند؟ اگر نیازی به یک نامه داشته باشند چه کسی آن را تهیه، تایپ، امضا و ثبت می‌کند؛ اگر کسی مشکل بیمه داشته باشد و برای جلوگیری از صدمات روحی و جسمی بیشتر و التیام به زخم ورزشکار و خانواده آن چه کسی باید پاسخگو باشد؟ آیا سالن‌ها خوب اداره می‌شوند؟چرا هر‌ 3 سالن این شهر باید در دست یک نفر باشد؟ قهرمانان ورزشی ما در کجا تمرین می‌کنند؟ چگونه تردد می‌کنند؟ اصلا تا به حال چه مبلغی به حساب هیات‌ها واریز شده تا بتوانند از ورزشکاران و قهرمانان خود پشتیبانی و حمایت نمایند؟

چرا با وجود تهیه و تصویب آئین‌نامه تشویق قهرمانان و مدال‌آوران توسط شورای اسلامی شهر این مراسم برگزار نمی‌شود و هر کسی می‌خواهد در زمان تصدی مدیریت خود این کار صورت پذیرد و در گزارش عملکرد خود بیاورند؟

چرا باید ورزشگاه 2500 نفره و زمین چمن که از پروژه‌های ملی محسوب می‌شود؛ توسط شهرداری احداث ‌شود پس مسئولین ورزش استان در کجای این پروژه هستند؟

به گفته این عضو شورای شهر، دقیقا وقتی که موضوع ورزش و انتخاب مسئول ورزش اقبالیه که خوب موشکافی و ریشه‌یابی می‌شود به این نتیجه تلخ می‌رسیم و آن هم دخالت‌های بی‌مورد و بدون کارشناسی و تخصصی افراد غیرمسئول با ورود برخی از افراد در انتخابات دوره چهارم شورای اسلامی شهر چه در زمان تبلیغات و چه در بعد انتخابات این دخالت‌ها شدت گرفته و با هماهنگی برخی ورزشکاران ناراضی جلسات متعدی برگزار کرده و در صحبت‌های حضوری پیشنهادات گوناگون و وسوسه انگیزی را مطرح کرده به طوری که جلسات، صحبت‌ها و زمانی که در خصوص تغییر و جابجایی مسئول ورزش شهر صرف شده بیشتر از سایر موارد و موضوعات شهری را به خود اختصاص داده است و بارها تنش‌هایی هم بین اعضای موافق و مخالف در صحن شورا و جلسات مختلف به وجود آمده است.

از نظر نوروزی زمینه‌ها و عوامل این دخالت را می‌توان در 1ـ بومی و غیربومی بودن، 2ـ وعده‌های انتخاباتی، 3ـ نیاز به رای اعضای شورا برای مصوبه و انتخابات در صحن شورا، 4ـ استفاده ابزاری از ورزش و ورزشکار برای پیاده کرده اهداف تبلیغاتی و سکوی پرتاب ورزشی یا کاری، 5ـ عدم حمایت و دخالت به موقع و قاطعانه مسئولین ورزش استان و شهرستان، 6ـ عدم هماهنگی و همکاری بین وررزشکاران و هیات‌های ورزشی و پیشکسوتان، 7ـ دخالت‌های گروه‌های غیررسمی سیاسی و غیرمتخصص، 8ـ  دخیل نبودن مسئولین، قهرمانان، پیشکسوتان، مربیان، مدیران و.... ورزشی در این انتخاب‌ها بوده است.

ورزش اقبالیه؛ عرصه دعوای کودکانه برخی اعضای شورا

بهرام عزیزی، صاحب باشگاه شهید احمد عزیزی و یکی از ورزشکاران و مربیان قدیمی اقبالیه است که در گفتگوی اختصاصی با ولایت درباره غائله سازمان ورزش این شهر می‌گوید: برخی از اعضای شورای شهر به خاطر اینکه توان و ظرفیت لازم را برای انجام تکالیف شورا نداشته‌اند؛ سه سال است تماما روی تغییر رییس تربیت بدنی شهر متمرکز شده‌اند. به جز معدودی از اعضا که در این بازی دخیل نیستند؛ هر یک از اعضای دیگر تلاش می کنند نیروی خودشان را بیاورند و هنوز هم هیچکدام نتوانسته‌اند توافق دیگران را کسب کنند.

اداره کل پول می‌گیرد و نمی‌دهد

این باشگاه‌دار قدیمی اقبالیه ادامه می‌دهد: از آن طرف هم تربیت بدنی از این وضعیت بی‌سر و سامان سواستفاده کرده و هزینه قابل توجهی به اداره ورزش و جوانان اقبالیه پرداخت نمی‌کند؛ به نحوی که تا به حال در این 3 سال بیش از 50 میلیون تومان اجاره سالن‌های ورزشی را گرفته‌اند و پول قابل توجهی به ورزش اقبالیه اختصاص نداده‌اند. اگر داده‌اند بیایند بگویند به کدام تیم و به کدام هیات ورزشی چه مبلغی در چه تاریخی داده‌اند؟ تنها چیزی که داده‌اند حکم است و جدیدا هم که شنیدید به چهارمین نفر هم گویا حکم داده‌اند و هر کسی برای خودش؛ اداره کل به یکی حکم می‌دهد، رییس شهرستان به یکی دیگر و بعد مدیرکل می‌گوید من شما را از شهرستان منفک می‌کنم و خودش برای نفر سوم و حالا نفر چهارم حکم بزند. یکی بیاید و ببیند اینجا چه خبر است؟

ورزشکاران را دربدر کردند تا چند خبرنگارنما را به دبی ببرند

این مربی کاراته در ادامه گفتگوی خود درباره حمایت‌های شورای اقبالیه از ورزشکاران این شهر به ولایت می‌گوید: فقط بلدند با ورزشکاران و قهرمانان عکس بگیرند و در روزهای مختلف بیانیه و پیام‌های توخالی و شعاری بدهند؛ در حالی که هیچ حمایتی «حتی در حد یک لباس ورزشی» به قهرمانان نکرده‌اند. ما اینجا استعدادهای ورزشی عالی داریم اما قهرمان ما باید هزینه رفت و برگشت رقابت‌های لیگ یا ورودی مسابقات را از جیب خودش بدهد چون مدیرکل حق این ورزشکار قهرمان را خرج گشت و گذار چند خبرنگارنما در دبی کرده است. آن وقت ورزشکار قهرمان ما از ورزش سرخورده می‌شود و کناره می‌گیرد و خبر می‌آورند که فلانی معتاد شد، آن یکی منحرف شد و... جواب این انحرافات را چطور می‌دهند؟

بهرام عزیزی، مربی پیشکسوت کاراته اقبالیه در پایان به ولایت می‌گوید: من 38 سال است در این شهر باشگاه دارم و تا به حال ندیده‌ام عده‌ای بیایند و کاملا عمدی ورزشی مثل کشتی را با آن همه استعداد در اقبالیه متلاشی و تکه تکه کنند. اگر من هم باشگاه را ببندم این جوانان و ورزشکاران رشته‌های مختلف کجا بروند تمرین کنند؟ ما از استاندار محترم، از نماینده معزز ولی فقیه در استان، از مجمع نمایندگان و کلا از هر کسی که دلش برای جوانان اقبالیه می‌سوزد درخواست می‌کنیم به این درد رسیدگی کنند که زمین فوتبال این جوانان را در کنار تپه باستانی گرفتند به اسم اینکه می‌خواهیم مصلی درست کنیم و قول دادند در عوض زمینی دیگر برای فوتبال به این جوانان بدهند. مصلی را ساختند اما زمین فوتبال را هنوز که چند سال از آن قول و قرار مردانه می‌گذرد؛ نداده‌اند. با این وضعیت و تقلب مسئولان شهر در دبه درآوردن و ندادن زمین جایگزین برای فوتبال، آیا مردمی که آن زمین را برای ورزش وقف کرده بودند؛ از نماز در آن زمین فوتبال سابق راضی خواهند بود؟ 

چهارشنبه 12 آبان 1395 12:52 ب.ظ
سلام ضمن تشکر از آقای آذربایجانی که به این موضوع پرداخته
متاسفانه باید گفت

این فقط بخشی از غوغا سالاری عده ای خاص دریکی از حوزه های ورزشی فرهنگی و سیاسی اقبالیه ست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

حسین آذربایجانی
عضو انجمن زبانشناسی شناختی آلمان (Deutsche Gesellschaft für Kognitive Linguistik)
صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای چیستا
عضو هیات رییسه انجمن کان ذن ریو کاراته استان قزوین
عضو هیات مدیره کانون آوای چیستا (حوزه فعالیت: تحکیم بنیان خانواده)
پژوهشگر نورومارکتینگ، عصب شناسی زبان، رسانه و ارتباطات
دانشجوی دکترای تخصصی زبانشناسی شناختی پژوهشکده علوم شناختی IRICSS
(موضوع پایان نامه: نورومارکتینگ، سیستم لیمبیک مغز و تاثیر تبلیغات و پروپاگاندا
استاد راهنما: پروفسور حسن عشایری
استاد مشاور: پروفسور رضا نیلی پور)
کارشناسی ارشد زبانشناسی علامه طباطبایی تهران 88 تا 90
(موضوع پایان نامه: استعاره در مطبوعات فارسی زبان
استاد راهنما: دکتر کورش صفوی
استاد مشاور: دکتر یونس شکرخواه)
کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 83 تا 87
عضو انجمن علوم اعصاب ایران
عضو انجمن زبانشناسی ایران
مدرس روانشناسی شناختی، زبان انگلیسی، مکاتبات اداری، بازاریابی و تبلیغات، زبانشناسی و فنون ترجمه 89 تا کنون در دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور و آموزشگاههای مختلف عمدتا تهران و قزوین
مترجم آزاد در حوزه متون ادبی و علوم انسانی 84 تا کنون
خبرنگار و نویسنده ستون «زیر سقف قزوین» هفته نامه تابان از 87 تا کنون
دبیرکل انجمن مترجمان جوان ققنوس 84 تا کنون
دبیرکل انجمن علمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 85 تا 87
دبیر گروه سیاسی هفته نامه حدیث قزوین 85 تا 87
خبرنگار و دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری ایسنا قزوین 85 تا 86
عضو تحریریه ویژه نامه «حدیث نو» قزوین 85 تا 86
همکاری نامنظم به عنوان مترجم افتخاری ستون «گشتی در دنیای خبر» روزنامه ولایت قزوین از 79 تا 81
تماس:
Mail: zsqazvin(at)gmail(dot)com
Tel: 9354821851
مدیر وبلاگ : .

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان