تبلیغات
.:: هستن؛ مخمل آبی ::. - اولین نشست خبری معاون جدید؛ تحلیل گفتمان معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین
.:: هستن؛ مخمل آبی ::.
برای آسانتر خواندن متن، دکمه های Ctrl و + را همزمان فشار دهید

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اولین نشست خبری معاون جدید؛ تحلیل گفتمان معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین

حسین آذربایجانی
می گویند شماره اول یک نشریه بسیار مهم است. اینکه چگونه و با چه کیفیتی دربیاید و چه مقدار جالب توجه و اثرگذار باشد و... مهمتر از شماره اول اما شماره های دوم و سوم است؛ چرا که همیشه برای شماره اول مولفه هایی مثل حرارت و انگیزه و... دخیل اند و بسیارند رسانه هایی که شماره های اول خود را خوب و قوی شروع کرده و در شماره های آتی تنزل یافته اند. از سوی دیگر هم کم نیستند رسانه هایی که شماره های ابتدایی را با وزانت و طمانینه خاصی آغاز کرده و به تدریج بر قدرت و قوت مطالب خود افزوده اند.
به همین قیاس می توان سخنرانی اول یا نخستین نشست خبری یک مقام استانی و کشوری را هم مورد بررسی قرار داد؛ بخصوص وقتی که به مدت ۳-۴ هفته تقریبا تمام شخصیت های سیاسی و اجتماعی یک استان منتظر و مشغول گمانه زنی باشند تا ببینند معاون سیاسی امنیتی جدید استانداری قزوین چه می گوید و چند مرده حلاج است.

** اولین نشست خبری جناب معاون
سید سعید شاهرخی که در دهه نخست آذرماه با پیشنهاد فریدون همتی، استاندار قزوین و حکم عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، به معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین منصوب شده بود، روز پنجشنبه دوم دی ماه در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین در نشستی که «جلسه هم اندیشی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین با مسئولان و سرپرستان خبرگزاری ها، نشریات محلی و روزنامه های سراسری و سایت های اطلاع رسانی» نامیده شد، دیدار و گفتگو کرد.

** اهمیت نشست باید متقابل باشد
اهمیت این نشست خبری را می توان از سطح حاضران در آن تشخیص داد؛ وقتی که اکثر رسانه های تاثیرگذار و مهم استان در سطح مدیرمسئول یا سردبیر در این جلسه حاضر شده و برخلاف نشست های خبری معمول، پیاده ترین و ساکت ترین خبرنگاران خود را روانه نکرده بودند، نشان از اهمیت دادن آنان به اولین نشست رسانه ای معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری قزوین دارد. چنین توجه و اهتمامی طبیعتا نیازمند توجه و اهمیت دادن مضاعف از سوی معاون جدید است و هر قدر این تعامل رسانه ای بیشتر و در سطح بالاتری باشد، می توان به پیشبرد اصولی و صحیح برنامه های مفید برای توسعه متوازن و همه جانبه استان امیدوارتر شد.

** نگاه معاون جدید به رسانه ها
اگر بخواهیم اظهارات سعید شاهرخی را به چند دسته موضوعی تقسیم کنیم؛ یکی از مهمترین دسته ها باید گفته های او درباره «رسانه ها» باشد. شاهرخی در این جلسه گفت: رسانه ها پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند و می توانند در اطلاع رسانی و گره گشایی از مشکلات جامعه و حرکت در مسیر توسعه بخوبی نقش آفرینی کنند؛ رسانه ها باید جریان ساز باشند نه آنکه دنبال جریانات سیاسی بیفتند و جایگاه خود را تنزل دهند زیرا نقشی که شما دارید می تواند به عنوان محل رجوع مردم برای مسئولان نیز کارساز باشد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین تصریح کرد: با اشرافی که رسانه ها بر امور مختلف جامعه دارند و اعتماد مردم به آنها باید از این ظرفیت بخوبی برای رسیدن به توسعه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد و درمسیر تعالی حرکت کرد.

** عمق نگاه جناب معاون به رسانه ها
طبق اصول و روش های تحلیل گفتمان، صرفا با توجه به یک نشست خبری نمی توان تبیین جامعی از عمق نگاه یک فرد به یک مساله داشت؛ مسلما چنین کاری نیازمند در اختیار داشتن محتوای متنی و عملکردی به مراتب بیشتری برای تحلیل است. با این حال اگر بخواهیم مبنای تحلیل را فقط بر همین نشست خبری استوار کنیم، نگاه جناب معاون به رسانه ها، نگاهی میانه؛ از جنس تکلیف کردن صریح «باید و نباید» در کنار «استفاده از رسانه ها برای توسعه سیاسی و...» است. چنین نگاهی که اندکی بوی «ابزاری بودن» می دهد قطعا برای رسانه های استان چندان جذابیتی نخواهد داشت و شاهرخی اگر می خواهد تعامل بهتری با رسانه ها داشته باشد، لازم است در تنظیم مناسباتش با رسانه ها دقیق تر و عمیق تر از اینها با آنان سخن بگوید.

** تبیین گفتمان تدبیر و امید
شاهرخی با اشاره به تغییر و تحولات مدیریتی اظهارداشت: نحوه اداره کشور در انتخابات در هر ۴ سال مشخص میشود و دیدگاه و گرایش مردم با این انتخابات و روی کار آمدن رئیس جمهور اعلام می شود لذا دولت نیز وظیفه دارد در مسیر پیاده شدن رای مردم و رویکردی که دارند حرکت کند و انتخاب مدیران هم بر همین اساس است.
وی بیان کرد: شعار دولت تدبیر و عقلانیت است اما افرادی باید کارگزار دولت باشند که به برنامه های دولت منتخب مردم باور داشته و در این مسیر حرکت کنند در غیر این صورت دودش به چشم مردم می رود.
شاهرخی یادآورشد: کسی که به برنامه های دولت باور ندارد نمی تواند در مسند مهمی قرار گیرد زیرا سیاست های دولت مبتنی بر سیاست های نظام است لذا کارگزار دولت حتما باید همسو با برنامه های دولت باشد تا کارها متوقف نشود.

** شعارهایی که قبلا شنیده ایم؛ تضمین عملی دارد؟
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین در جملات فوق و البته برخی از سخنرانی های معدود خود در هفته های گذشته کوشیده است قدم هایی کوچک در تبیین گفتمان تدبیر و امید بردارد و از سوی دیگر پاسخ برخی از مخالفان دولت را هم با احتیاط بسیار داده باشد. شاید شاهرخی به فراست و یا به مدد شنیده هایش می داند یکی از علل اصلی جابجایی معاونت پیشین، آن گونه که از سوی مخالفان و منتقدان ایوب رحیمی بیان می شد «اهمال در دفاع از عملکرد دولت و تبیین گفتمان اعتدال» بود. این مساله انگیزه کوچکی برای معاون جوان و جدید استاندار قزوین نخواهد بود. البته مخالفان هم مدتی سکوت خواهند کرد و پس از بررسی تحرکات و اظهارات شاهرخی و به نوعی محک زدن او، حداکثر در چند هفته آینده دوباره لوله های توپخانه های خود را داغ خواهند نمود.
دلواپسان و مخالفان دولت در استان فعلا منتظرند و می خواهند ببینند اصطلاحا «سمبه این معاون جوان چقدر پرزور است» و مسلما پس از ارزیابی های اولیه و تخمین قدرت و توانمندی او حمله ها را از سر خواهند گرفت. بنابراین لازم است که شاهرخی این آرامش نسبی یکی دو هفته اخیر عادت نکند و آن را به مثابه آرامش پیش از توفان ارزیابی نماید؛ بخصوص به این خاطر که این معاون جوان در چند ماه آینده باید دو انتخابات سرنوشت ساز شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری را در استان برگزار کند. انتخاباتی که آرامش و سلامتش محک بزرگی برای توانمندی و رشد شاهرخی در نظام اجرایی و حتی تداوم حیات سیاسی او خواهد بود. از همین روی لازم است معاون جدید سیاسی امنیتی استاندار قزوین، خطاهای دیگر معاونان و یا معاونان سلف خود را تکرار نکرده و هر چه سریعتر تیم مشاوران زبده ای را در حوزه های مختلف از جمله رسانه، جوانان، احزاب، تشکل های غیردولتی و... تشکیل داده و فعال کند تا به شناخت کافی از مسائل این استان دست یافته و بتواند در بزنگاه های خاص تصمیم های درستی بگیرد.

** تبدیل رقیب به رفیق
شاهرخی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان گفت: شاید در زمان انتخابات برخی را رقیب سیاسی خود بدانیم اما بعد از آنها همه را رفیق میدانیم و معتقدیم باید شرایط برای اظهار نظر، مسئولیت پذیری و فعالیت برای همگان فراهم کرد اما اعتدال بدین معنا نیست که اختیارات قانونی خود را به رقبای سیاسی واگذار کنیم.
وی بیان کرد: همه رقبای سیاسی را که رفیق می دانیم به هم فکری و کار و تلاش و تبادل نظر دعوت می کنیم تا با دولت همراهی کنند اما اگر کسانی بخواهند برنامه های دولت را مصادره کنند اجازه نمی دهیم این کار صورت گیرد.
وی گفت: دولت با شعار عقلانیت، اعتدال، شفافیت و امید و تدبیر وارد کار شد و برنامه های خود را ارئه کرد و با رونمایی از حقوق شهروندی به شعارهای خود متکی و پایبند بوده و در این مسیر انجام وظیفه کرده است.
شاهرخی تصریح کرد: همه باید به دنبال تحقق اهداف نظام باشیم و برای توسعه کشور مشارکت و همکاری کنیم و در این راه نگاهمان به رهبری باشد و جلوتر و عقب تر از رهبری حرکت نکینم تا دچار افراط و تفریط نشویم.
وی بیان کرد: یک پرچم و یک علمدار و یک دولت در کشور داریم اما معلوم نیست چرا عده ای اصرار دارندتاجلوترازرهبری حرکت کرده و دستاوردهای دولت را نادیده بگیرند و مردم را نا امید کنند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: مشی من هم در استان مشی دولت است و نباید کسی احساس شکست کند و افراط و تفریط پذیرفته نیست و در کنار دعوت از همه برای ابراز عقیده انتظار داریم همه به دولت کمک کنند تا سیاست ها پیاده شود.

** گفته های دلگرم کننده
این اظهارات معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین برای فعالان سیاسی خصوصا رقبا و مخالفان دولت دلگرم کننده خواهد بود. اینکه شاهرخی به پیروی از رییس جمهور و استاندار او در راستای اعتدال و شفافیت و عقلانیت قدم بردارد البته مورد حمایت و تایید هواداران دولت و رسانه ها نیز خواهد بود. اما باید دید این گفته ها در عمل چقدر به ثمر خواهد نشست و آیا شاهرخی هم مثل معاونان پیشین، سکون و سکوت سیاسی استان را به اسم «آرامش» حفظ کرده و در پی محافظه کاری خواهد بود و یا با استفاده از نیروی جوانی خود و خلاقیت تیم مشاورانش برنامه هایی برای نشاط سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون خواهد داشت تا شاهد فعالیت احزاب و تشکل های مردمی و کمک آنان به توسعه همه جانبه استان باشیم.

** تبیین دستاوردهای دولت در سیاست خارجی و جبهه اقتصاد داخلی
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین تصریح کرد: در برجام موفقیت های زیادی حاصل شد اما معلوم نیست چرا برخی اصرار دارند تا دستاوردهای بدست آمده را که مربوط به اصل نظام است زیر سوال ببرند در حالی که باید همه در کنار انتقاد و نگاه کارشناسی که دارند با رعایت ادب و احترام و توجه به موازین اخلاقی مسائل را مطرح کنند.
شاهرخی گفت: باید قدرت تحمل یکدیگر را داشته باشیم و اگر می خواهیم در مخالفت با برجام صحبت کنیم در فضای باز سیاسی ایجاد شده با یکدیگر گفتگو کنیم و حرف همدیگر را بشنویم و پاسخ ها را نیز بررسی کنیم.
وی اضافه کرد: به جای آنکه به طرفی که بد عهدی کرده بتازیم چرا به دولت حمله می کنیم در حالی که در این موضوع حقانیت جمهوری اسلامی به جهان ثابت شد و فروش نفت از یک میلیون بشکه به دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه رسید و نگاه جهان به منطقی بودن ایران همسان شد.
شاهرخی گفت: دولت در زمینه معیشت مردم با کنترل و کاهش تورم گام برداشته اما به کسانی که می گویند قیمتها فرقی نکرده پس دلیلی بر بهبود اقتصادی نیست می گوییم باید شرایط دولت را در زمان پذیرش مسئولیت بررسی کرد و کارشناسان بگویند آیا رشد ۵.۶ درصدی بهبود فضای کسب و کار تلقی می شود یا نه؟
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین اظهارداشت: امروز که همه هزینه های دولت برای پرداخت یارانه مصرف میشود و هزاران میلیارد تومان پروژه نیمه تمام روی زمین مانده و محدودیت منابع مالی داریم کنترل و کاهش تورم یک کاربزرگ است در حالی که تورم ۴۲ درصدی خردکننده بود اما امروز عده ای تلاش می کنند تا ذهنیت ایجاد کنند که منطقی نیست.
شاهرخی بیان کرد: هرچند حرف در امور سیاسی زیاد است اما در عملکرد دولت بایدهمه جوانب را درنظر گرفت و سپس قضاوت عادلانه کرد و رعایت حقوق شهروندی هم بسیار مهم است و باید آن را جدی گرفت.

** یار کمکی استاندار؟
این بیانات معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین در سالهای اخیر کم سابقه است. تبیین عملکرد دیپلماسی و اقتصادی دولت کاری است که می شود آن را حداقل انتظار از مدیران دولت در استان ها قلمداد کرد؛ اما این وظیفه مدتهاست تنها بر دوش فریدون همتی استاندار قزوین و برخی از فرمانداران سنگینی می کند و اضافه شدن معاون سیاسی امنیتی به این گروه می تواند سنگینی فشار را بر دوش افراد بیشتری تقسیم کند. البته نظارت بر عملکرد و دفاع مدیران از گفتمان دولت و تداوم حرکت به سوی منافع ملی یکی از وظایف ذاتی معاونت سیاسی و امنیتی استانداری است که این مورد هم با سخنان اخیر شاهرخی گویا عملی خواهد شد. البته باز هم برای قضاوت زود است و باید دید آیا شاهرخی پس از قرار گرفتن زیر حملات بی امان رسانه ها و تریبون های دلواپسان باز هم اینچنین با قوت و قدرت از دولت متبوع خود دفاع خواهد کرد؟ یا نه؛ مثل استاندار سابق به محض شنیدن یک پاسخ سخت، به لاک دفاعی خزیده و به سخنرانی های تکراری درباره موضوعاتی خواهد پرداخت که بعد از چند بار سخنرانی، همه حاضران آنها را حفظ می کردند و می دانستند در سخنرانی آتی دقیقا چه حرف هایی خواهد گفت. زمان، عیار تداوم این دفاع جناب معاون را روشن خواهد کرد.

** باز هم رسانه ها
شاهرخی بار دیگر به نقش رسانه ها در توسعه کشور اشاره کرد و گفت:در جنگ نرم امروز دشمن و تبیین اقتصاد مقاومتی برای خروج از مشکلات کنونی نقش رسانه ها بسیار مهم است و شما خبرنگاران باید به جایگاه خود واقف بوده و نقش کلیدی خود را فراموش نکنید.
وی اضافه کرد: در ریل گذاری و توجه به حقوق شهروندی همه شما فعالان رسانه ای تاثیرگذارید و باید آن را جدی بگیرید و با ارتباط موثر با مردم و مسئولان برای تحقق این مهم تلاش کنید.
شاهرخی گفت: قرار نیست فقط از دولت و مدیران تعریف و یا گزارش غیر واقعی تهیه کنید بلکه باید واقعیت ها را بگویید و در کنار آن نقد سازنده را نیز مورد توجه قرار دهید و ما نیز از هر انتقاد و پیشنهاد سازنده ای که در چارچوب و محور  اخلاق و ادب باشد استقبال می کنیم.
وی گفت: نباید از مسئول و مدیر به ناحق دفاع کنید بلکه چشم و گوش ما باشید و در توسعه استان به ما کمک کنید.
شاهرخی با بیان ایجاد بستر مناسب برای بیان دیدگاههای مختلف در استان اظهارداشت: در این دولت از هیچ خبرنگار شکایت نشده است و ما نیز در استان از هیچ خبرنگاری شکایت نخواهیم کرد و هیچ دستگاهی حق ندارد بدون هماهنگی با دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان از رسانه و یا خبرنگاری شکایت کند.
وی اضافه کرد: باید روحیه نقد پذیری و پاسخگویی مسئولان بالا برود و ابتدا در استانداری باید همه مدیران روحیه پذیرش نقد را داشته باشند سپس آن را به مجموعه خود گسترش دهند.
شاهرخی گفت: شورای اطلاع رسانی استان این ظرفیت را دارد که سعه صدر خود را برای پذیرش هر گونه نقدی بالا ببرد و وظیفه داریم شرایط را برای انتقادات سازنده از سوی رسانه ها و گروههای دیگر هموار و تسهیل کنیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین تصریح کرد:توجه به اصول وارزشهای نظام بایددر خبررسانی و نقدهای خبری رعایت شود و ما نیز لازم است فرصت مساوی را برای بیان سخنان گروههای مختلف و سلیقه های متنوع ایجاد کنیم و با سعه صدر و ظرفیت بالا حرف های یکدیگر را بشنویم.
شاهرخی در خصوص کمک به خانه مطبوعات نیز اظهارداشت: خانه مطبوعات ظرفیت بسیار خوبی است که باید تقویت شود و در مسیر معیشت و حل مشکلات خبرنگاران مورد استفاده قرار گیرد که در این راه باید دستگاههای اجرایی هم کمک کنند.
وی اضافه کرد: از همه ادارات بویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم در مسیر حمایت از خبرنگاران تلاش کنند و از این پس با دعوت از خبرنگاران برای حضور در جلسات شورای اطلاع رسانی تلاش می کنیم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآورشد: توجه به امنیت شغلی خبرنگاران، رسیدگی به معیشت و رفاه فعالان رسانه ای، حمایت مادی و معنوی از خبرنگاران را وظیفه خود می دانیم و راین راه جدی خواهیم بود.
وی بیان کرد: از رسانه ها هیچ انتظاری فراتر از قانون نداریم اما امیدواریم شاهد توسعه کمی و کیفی رسانه های استان باشیم و در این راستا نیز برای آموزش تخصصی، هدفمند کردن برنامه های رسانه ای آماده همکاری هستیم.
شاهرخی در ادامه گفت: هیچ خبرنگاری نباید پشت درب های بسته مدیران بماند و من نیز در خدمت رسانه ها هستم و از نقطه نظر خبرنگاران بخوبی استفاده خواهم کرد.
وی بیان کرد:از ظرفیت و دیدگاه همه گروهها بویژه روحانیون، حوزه های علمیه، دانشجوان، نخبگان وبانوان برای پیشبرد برنامه ها استفاده خواهم کرد تا کارها شتاب گیرد.
شاهرخی گفت: مسئولان ارباب نیستند بلکه نوکر و خدمتگزار مردمند و درب اتاق ما به روی خبرنگاران و مردم باز است تا مسائل خود را مطرح کنند.

** دلگرمی و امید به تدبیر آقای معاون  
بازگشت شاهرخی به بحث رسانه ها و گفتن از مسائلی که مورد توجه و تاثیرگذار در زندگی خبرنگاران و رسانه ای های استان است، نشانه خوبی بود که نشان می داد نگاه معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری قزوین به موضوع رسانه و افکار عمومی عمیق تر از آن چیزی است که در ابتدای سخنانش گمانه زنی می شد. در گفتگوهایی که با اهالی رسانه و کارشناسان سیاسی استان داشتیم، بخش مهمی از آنها در کل ارزیابی مثبتی از گفته های شاهرخی داشته و تداوم این نشست ها را مفید می دانستند.
تحلیل عمیق تر و جامع تر گفتمان معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین نیازمند منابع بیشتری است و در آینده به همین قلم در همین صفحه نگاشته خواهد شد. پیگیر یک گفتگوی مفصل با شاهرخی هم هستیم که در صورت تسریع در هماهنگی ها در آینده ای نزدیک آن را تقدیم مخاطبان خواهیم کرد.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

حسین آذربایجانی
عضو انجمن زبانشناسی شناختی آلمان (Deutsche Gesellschaft für Kognitive Linguistik)
صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای چیستا
عضو هیات رییسه انجمن کان ذن ریو کاراته استان قزوین
عضو هیات مدیره کانون آوای چیستا (حوزه فعالیت: تحکیم بنیان خانواده)
پژوهشگر نورومارکتینگ، عصب شناسی زبان، رسانه و ارتباطات
دانشجوی دکترای تخصصی زبانشناسی شناختی پژوهشکده علوم شناختی IRICSS
(موضوع پایان نامه: نورومارکتینگ، سیستم لیمبیک مغز و تاثیر تبلیغات و پروپاگاندا
استاد راهنما: پروفسور حسن عشایری
استاد مشاور: پروفسور رضا نیلی پور)
کارشناسی ارشد زبانشناسی علامه طباطبایی تهران 88 تا 90
(موضوع پایان نامه: استعاره در مطبوعات فارسی زبان
استاد راهنما: دکتر کورش صفوی
استاد مشاور: دکتر یونس شکرخواه)
کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 83 تا 87
عضو انجمن علوم اعصاب ایران
عضو انجمن زبانشناسی ایران
مدرس روانشناسی شناختی، زبان انگلیسی، مکاتبات اداری، بازاریابی و تبلیغات، زبانشناسی و فنون ترجمه 89 تا کنون در دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور و آموزشگاههای مختلف عمدتا تهران و قزوین
مترجم آزاد در حوزه متون ادبی و علوم انسانی 84 تا کنون
خبرنگار و نویسنده ستون «زیر سقف قزوین» هفته نامه تابان از 87 تا کنون
دبیرکل انجمن مترجمان جوان ققنوس 84 تا کنون
دبیرکل انجمن علمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 85 تا 87
دبیر گروه سیاسی هفته نامه حدیث قزوین 85 تا 87
خبرنگار و دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری ایسنا قزوین 85 تا 86
عضو تحریریه ویژه نامه «حدیث نو» قزوین 85 تا 86
همکاری نامنظم به عنوان مترجم افتخاری ستون «گشتی در دنیای خبر» روزنامه ولایت قزوین از 79 تا 81
تماس:
Mail: zsqazvin(at)gmail(dot)com
Tel: 9354821851
مدیر وبلاگ : .

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان