تبلیغات
.:: هستن؛ مخمل آبی ::. - شرکت کنتورسازی؛ میراث واگذاری های غیرشفاف خصوصی / عوارض نظارت ضعیف در واگذاری های اصل ۴۴ قانون اساسی
.:: هستن؛ مخمل آبی ::.
برای آسانتر خواندن متن، دکمه های Ctrl و + را همزمان فشار دهید

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شرکت کنتورسازی؛ میراث واگذاری های غیرشفاف خصوصی / عوارض نظارت ضعیف در واگذاری های اصل ۴۴ قانون اساسی

حسین آذربایجانی

در گزارش میدانی از اعتیاد زنان در چوبیندر، یکی از خانواده‌ها به ولایت گفتند که سرپرست خانواده‌شان برای تجمع مقابل استانداری رفته و از کارگران شرکت کنتورسازی است. وقتی با مادر خانواده گفتگو کردیم، شنیدیم که بیش از 10 نفر از همکاران همسرش از جاهای مختلف استان به قزوین رفته و مقابل استانداری تجمع کرده‌اند تا با دستور و وساطت استاندار، حق و حقوق خود را از مدیرعامل کنتورسازی بگیرند.

همین مساله انگیزه‌ای شد تا راه رفته را برگردیم و از چوبیندر به مقابل استانداری قزوین برویم تا با خود کارگران رودررو سخن بگوییم و ببینیم مشکل آنها چیست. در طی چند سفری که به چوبیندر داشتیم با خانواده های کارگرانی روبرو شده بودیم که به علت سوءمدیریت پیشینیان در خصوصی‌سازی‌ها با تعطیل شرکت‌هایی مثل زیاران، پوشینه بافت، فرش پارس و... و یا شرکت‌های ظاهرا زنده اما بحران زده و بیماری مثل کنتورسازی بیکار شده و به قهقرای معضلات اجتماعی فرو رفته بودند. بعضی از آنها هنوز هم بعد از نزدیک 10 سال، از استاندار بومی سخن می‌گویند و خواهان بررسی دقیق و قانونی روال‌ها و معیارهای واگذاری در طی سال‌های 84 تاکنون هستند. مدتی پیش که جناب آقای پورمحمدی، وزیر محترم دادگستری به استان قزوین سفر کرده بود، به ایشان درباره فسادی چند میلیاردی در یکی از واگذاری‌ها گفتیم و خواستار پیگیری فوری دستگاه قضایی شدیم. پاسخ وزیر دادگستری اما جالب و تکان دهنده بود؛ ما به اندازه‌ای پرونده صد و هزار میلیاردی داریم که این چند میلیارد مورد نظر شما پیش آنها پول خرد است و به این زودی در اولویت کاری قرار نمی‌گیرد!

کارشناسان می‌گویند صحت و سلامت واگذاری‌های مربوط به اصل 44 باید از سوی قوه قضاییه تحقیق و تفحص شود؛ اما این عزیزان هم این روزها با حجم وسیعی از پرونده‌های کلان مالی دولت سابق روبرو هستند و زمان و توانی برایشان نمی‌ماند که به تحقیق و تفحص درباره معیارها و روال‌های خصوصی‌سازی در دولت پیشین در استان قزوین بپردازند که مثلا در مقایسه با واگذاری عظیمی مثل مخابرات و... پول خرد محسوب می‌شود.

می‌توان گفت این از اقبال بد آخرین استاندار بومی قزوین بود، یا از اقبال خوب او که قرعه خصوصی‌سازی‌های مربوط به اصل 44 قانون اساسی به اسم دولت استانی او خورد و همزمان با مدیریت او بر استان بود که شرکت هایی مثل کنتورسازی (ظاهرا) خصوصی شدند. البته این خوب یا بد بودن بستگی به رویکرد خود استاندار اسبق و عملکردش در آن دوران برمی‌گردد و خیر احتمالی دنیوی یا اخروی او از این واگذاری‌ها که باز هم مشخص نیست و نمی‌توان گفت معیار و مبنای آنها چه بوده است.

کنتورسازی؛ بمب کنار جاده‌ای دولت قبل سر راه دولت تدبیر و امید

سیزدهم دی ماه یعنی همین هفته گذشته، بیش از 400 نفر از کارگران شرکت کنتورسازی به دلیل عدم دریافت حقوق در مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برپا کردند. سریال عدم پرداخت حقوق معوقه چهار ماهه کارگران شرکت کنتورسازی شهرستان البرز چند وقتی است که بر سر زبان‌ها افتاده و در رسانه‌ها نیز اخبار زیادی از آن منتشر شده است.

گرچه مسئولان استان قزوین و شهرستان البرز برای رفع مشکلات کارگران شرکت کنتورسازی تدابیری را اندیشیده‌ و مدیرعامل این شرکت را ملزم به پرداخت حقوق کارگران و رفع مشکلات آنان کرده‌اند، اما گویا وعده و وعیدهای مدیرعامل به وعده‌های سرخرمن تبدیل شده و امیدی به اجرایش نیست.

نمی‌توانیم «گرسنگی» بخوریم!

یکی از کارگرانی که در مقابل استانداری قزوین ایستاده است درباره دلیل تجمع و وضعیت شرکتشان به ولایت می‌گوید: خدا لعنت کند آن کسی را که بدون تحقیق و تایید صلاحیت این شرکت‌ها را به هر کسی از راه رسید و هر کسی فامیل و رفیقش بود؛ بذل و بخشش کرد. او که بیش از 4 ماه است حقوق نگرفته علت خشم خود را شرمندگی نزد خانواده به دلیل بی پولی عنوان کرده و ادامه می‌دهد: یکی یک سنگ درون چاه می‌اندازد و 10 سال بعد هزار عاقل با هزار فوت و فن نمی‌توانند آن سنگ را دربیاورند. الان مثال شرکت ما و ده‌ها شرکت دیگر که به طور غیراصولی به فامیل و رفقای مسئولان سابق واگذار شد؛ مثل همین است. کسانی این شرکت‌ها را خریدند که هیچ چیز درباره مدیریت نمی‌دانستند و سابقه مدیریتی درخشانی نداشتند. همین عامل باعث بروز این همه مشکل و معضل برای صدها خانواده شد و اینجا همکارانی داریم که برای تامین نیازهای مالی خود دست به کارهای خلاف یا غیرقانونی هم زده‌اند چون نمی‌توان گرسنگی خورد!

ـ 2 واحد کنتورسازی 376 کارگر دارد

فرماندار شهرستان البرز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: شرکت کنتورسازی دارای دو واحد شامل کنتورسازی و رسانور است و حدود 376 کارگر دارد که از این تعداد، 301 نفر در واحد کنتورسازی و 75 نفر در واحد رسانور مشغول به کار بوده‌اند و در حال حاضر، مدیریت آن با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند.

رضا عسگری افزود: از جمله مشکلات موجود شرکت کنتورسازی می‌توان به مشکلات نقدینگی، معوقه‌های بسیار به بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی همانند تامین اجتماعی، امور مالیاتی و بدهی به دستگاه‌های خدمات‌رسان آب و برق اشاره کرد.

وی ادامه داد: بدهی مدیران شرکت کنتورسازی به کارگران هشت ماه بود که چهار ماه آن پرداخت شده و پرداخت چهار ماه مابقی آن هنوز محقق نشده است.

تصویب بخشودگی جرایم شرکت کنتورسازی

این مسئول اضافه کرد: با مساعدت نهادهای حاکمیتی و وابسته به نظام و دولت مصوبه‌ای برای بخشودگی جرایم تامین اجتماعی شامل حق بیمه و عوارض مالیاتی شرکت کنتورسازی به تصویب رسیده است.

لازم به ذکر است که از سوی مسئولان تامین اجتماعی استان قزوین برای بخشودگی جرایم شرکت کنتورسازی قول مساعد داده شده اما با اداره امور مالیاتی اختلاف حساب دارند که در حال پیگیری است و مقرر شده نسبت به تقسیط حق بیمه و عوارض این شرکت تدابیر لازم اندیشیده شود.

گرچه باید گفت با توجه به جرایم شرکت کنتورسازی به تامین اجتماعی بدون پرداخت لیست بیمه، تمدید دفترچه بیمه کارگران صورت می‌گیرد.

نماینده فرماندار شهرستان البرز برای کسب آخرین خبر از فروش ملکی برای تبدیل آن به وجه نقد به همراه مدیرعامل شرکت کنتورسازی در جلسه‌ای در تهران شرکت کرد و در جریان موضوع قرار گرفت.

با فروش ملک مذکور و به تفاهم رسیدن مدیرعامل شرکت کنتورسازی با خریدار تا چند روز آینده، نسبت به دریافت وجه از فروش ملک و پرداخت حقوق دو ماه کارگران اقدام می‌شود که امید است تمام پول فروش ملک به مدیرعامل پرداخت شده و بخشی از پول فروش ملک به ماه‌های آینده موکول نشود.

فرماندار شهرستان البرز گفت: اگر دو ماه حقوق معوقه کارگران از بابت فروش ملک از سوی مدیرعامل شرکت کنتورسازی محقق شود و مابقی پول از محل فروش ملک توسط مدیرعامل این شرکت برای ترخیص مواد اولیه شرکت کنتورسازی از گمرک اختصاص یابد، مقرر شده در مدار تولید شرکت قرار داده شود که با تحقق آن، این موضوع در اولویت قرار می‌گیرد و شرکت سرپا مانده و کارگران کار خود را از دست نمی‌دهند؛ در غیر این صورت، مابقی حقوق کارگران باید پرداخت شود.

عسگری افزود: با توجه به شرایط موجود در شرکت کنتورسازی مدیرعامل این شرکت قول مساعد داده بود که هفته گذشته نسبت به پرداخت دو ماه حقوق کارگران اقدام کند که در این میان به قول خود عمل نکرد.

بحران اجتماعی نتیجه واگذاری غیراصولی

یا یکی دیگر از کارگرانی که جلو استانداری تجمع کرده‌اند گفتگو می کنیم. خودش را مهدی قربانی معرفی می‌کند و درباره انگیزه‌شان از تجمع مقابل استانداری به ولایت می‌گوید: ما اینجا برای «اعتراض» جمع نشده‌ایم. بعضی‌ها اینطور القا می‌کنند که ما برای اعتراض به استاندار محترم اینجا تجمع کرده‌ایم و البته این از خدا بی‌خبران دنبال صید انگیزه‌های سیاسی خودشان از این آب گل‌آلود هستند. ما به درب استانداری آمده‌ایم چون آخرین و تنها جایی است که به آن اعتماد داریم و می‌خواهیم به عنوان بزرگتر و پدر استان حق ما را از مدیران بی‌انگیزه کنتورسازی بگیرند و به ما بدهند. قضیه به همین سادگی است و تو را خدا در رسانه‌ها بنویسید تا بیخود مساله پیچیده نشود. ما هیچ انگیزه سیاسی نداریم و درخواست‌مان کاملا صنفی و به خاطر شکم زن و بچه‌هایمان است.

قربانی که خودش لیسانس مدیریت دارد؛ علت مشکلات شرکت کنتورسازی را ناتوانی و ناآشنایی مدیران شرکت با اصول ابتدایی مدیریت و همچنین عدم صداقت آنان دانسته و به ولایت می‌گوید: زمانی که واگذاری‌ها غیراصولی و غیرشفاف شود، اوضاع به نحوی رقم می‌خورد که حال و روز کارگران یک شرکت در زمان دولتی بودن به مراتب بهتر از خصولتی بودن شود!

به باور این کارگر، باید پیگیری‌های دقیقی انجام گیرد تا مشخص شود واگذاری‌های «بودار» شرکت‌های دولتی مثل کنتورسازی به بخش ظاهرا خصوصی، چه انگیزه‌ها و توجیهاتی داشته است.

واگذاری شرکت کنتورسازی از سال 85 به بخش خصوصی

عسگری، فرماندار البرز، به فارس گفته بود: شرکت کنتورسازی از سال 85 به بخش خصوصی واگذار شده و مدیریت این شرکت ادعا کرده که به دلیل تحریم‌ها و مسائل اقتصادی با مشکل مواجه شده است.

این مسئول ادامه داد: طرف حساب شرکت کنتورسازی وزارت نیرو و توانیر است.

فرماندار شهرستان البرز اضافه کرد: طی یک سال و نیم گذشته از سوی شرکت کنتورسازی تعدیل نیرو صورت نگرفته و مدیرعامل این شرکت منصفانه برای حفظ جامعه کارگری اقدام مناسبی انجام داده، گرچه از خرداد ماه امسال در این شرکت، تولیدی صورت نگرفته است.

تعطیلی شرکت منجر به بیکاری کارگران می‌شود

عسگری خاطرنشان کرد: تمام مسئولان شهرستان البرز با حسن نیت درصدد رفع مشکلات کارگران شرکت کنتورسازی مبنی بر پرداخت معوقه حقوق آنان و رفع دیگر مشکلات شرکت هستند.

وی افزود: نگاه مسئولان این نیست که شرکت کنتورسازی تعطیل شود؛ چرا که تعطیلی منجر به بیکاری کارگران می‌شود بنابراین از کارگران درخواست می‌شود صبوری کرده و با مذاکره و همراهی نسبت به احقاق حق خود اقدام کنند.

این مسئول ادامه داد: اگر نسبت به پرداخت حقوق معوقه کارگران از سوی شرکت کنتورسازی اقدام لازم صورت نگیرد؛ بر خلاف میل باطنی تصمیم نهایی اخذ شده و از طریق مسئولان قضایی نسبت به پیگیری و رفع مشکلات کارگران تدابیر لازم اندیشیده می‌شود.

عسگری با اشاره به اینکه شرکت کنتورسازی با بحران مالی و عمیق بسیاری مواجه است؛ اضافه کرد: از جمله مشکلات کنتورسازی می‌توان به بی‌اعتمادی بانک‌ها به دلیل داشتن معوقه‌های بانکی، عمل نکردن تعهدات به طرف‌های قرار داد و مواجه شدن با مسائل حقوقی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: از ظرفیت تمام دستگاه‌های اداری و دولتی برای رفع مشکلات شرکت کنتورسازی استفاده می‌شود تا به صورت موردی مشکلات این شرکت مورد بررسی قرار ‌گرفته و رفع شود.

حتی با رئیس کل دادگستری استان قزوین، رئیس دادگستری شهرستان البرز و دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان در این زمینه رایزنی و اعلام آمادگی شده است.

باز هم خسارت تحریم‌ها بر پیکره صنعت استان

بنابر این گزارش، به نقل از فرماندار شهرستان البرز به اذعان مدیرعامل شرکت کنتورسازی برای وارد کردن قطعات کنتور، با شرکت‌های اروپایی قرارداد داشته که از زمان تحریم‌ها با مشکل مواجه می‌شود؛ چرا که یک شرکت آمریکایی اقدام به خرید سهام شرکت اروپایی می‌کند.

این امر سبب می‌شود مدیرعامل شرکت کنتورسازی قطعات کنتور را از چین تامین و وارد کند که پس از تولید کنتور توسط این شرکت، از سوی شرکت توانیر اعلام می‌شود که کنتورهای تحویلی از سوی شرکت کنتورسازی زمانی که در شبکه برق وصل شده، معیوب بوده و کارآیی لازم را ندارد.

این امر موجب اختلاف حساب شرکت کنتورسازی با توانیر بابت تحویل کنتورهای معیوب شده و مشکلات مالی برای این شرکت ایجاد می‌شود.

فرماندار شهرستان البرز با بیان اینکه از سوی کارگران در مراجع قضایی یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون شکایتی تنظیم و وارد نشده و فقط چند تجمع صورت گرفته، تصریح کرد: اگر مدیرعامل شرکت نسبت به حقوق کارگران که واقعا تحت فشار هستند؛ اقدام نکند باید شکایت لازم از سوی کارگران صورت گیرد.

گرچه با طرح شکایت، کارگران تا طی مراحل قانونی باید زمان بسیاری را سپری کنند تا به حق خود برسند؛ اما امیدواریم مدیرعامل شرکت با فروش ملک تعیین شده در تهران نسبت به پرداخت حقوق دو ماهه کارگران اقدام کرده و پس از آغاز تولید در این شرکت نسبت به مابقی حقوق کارگران تدبیر لازم را بیاندیشد.

نکته قابل ذکر اینکه شرکت کنتورسازی قرارداد جدیدی مبنی بر تولید صندوق‌های فروشگاهی با اتاق اصناف کشور منعقد کرد و طبق آن اصناف مکلف شدند از آن‌ها استفاده کنند.

با مطالعات صورت گرفته نمونه صندوق هم تولید و اما شرکت با مشکلات مالی مواجه شد که در نتیجه بر مبنای قرارداد، افزایش سهام در بازار بورس را به همراه داشت و سهامداران به دلیل اطلاعات اشتباه شرکت کنتورسازی نسبت به تشکیل پرونده حقوقی و قضایی این شرکت در تهران اقدام کرده‌اند.

فرماندار شهرستان البرز یادآور شد: مدیران عامل واحدهای صنعتی و تولیدی به ویژه مدیرعامل شرکت کنتورسازی باید هوشمندانه و با برنامه‌ریزی، رصد بازار و استراتژی لازم نسبت به فعالیت در این شرکت اقدام می‌کرد و تمام شرایط بحرانی را پیش‌بینی و راهکارها تمهیدات لازم را برای برون‌رفت از مشکلات و بحران‌های احتمالی در نظر می‌گرفت.

تجمع کارگران شرکت کنتورسازی غیرقانونی است

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان البرز در گفت‌وگو با فارس تجمع کارگران شرکت کنتورسازی در مقابل استانداری و دیگر ادارات را غیرقانونی دانست و گفت: از کارگران این شرکت درخواست می‌شود مطالبات خود مبنی حقوق و مزایا را از مجرای قانونی پیگیری کنند. وحید انتظاری افزود: در صورت شکایت کارگران از مدیرعامل شرکت کنتورسازی مبنی بر عدم پرداخت حقوق معوقه آنان در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان البرز، خارج از نوبت به مشکلات آنان رسیدگی و آرای مربوطه صادر می‌شود.

وی ادامه داد: هفته گذشته از سوی مدیریت شرکت کنتورسازی قول مساعد پرداخت دو ماه کارگران داده شده بود که تحقق پیدا نکرد.

این مسئول اضافه کرد: تاکنون هیچ‌گونه شکایتی از سوی کارگران شرکت کنتورسازی در اداره تعاون، کار و رفاه شهرستان البرز واصل نشده و به ثبت نرسیده است.

راهپیمایی 5/1 کیلومتری کارگران از شرکت تا بیت امام جمعه الوند

کارگران شرکت کنتورسازی چند تجمع اعتراض‌آمیز در مقابل فرمانداری شهرستان البرز و استانداری قزوین داشته‌اند و همچنین یک بار نیز بین 200 تا 300 نفر از کارگران در قالب راهپیمایی از مقابل شرکت با طی 5/1 کیلومتر از فلکه قدس به سمت چهارراه خرمشهر و بلوار سهروردی به بیت امام جمعه شهر الوند رفته و با امام جمعه این شهر دیدار و مشکلات خود را بازگو کردند.

** واگذاری به سبک احمدی‌نژاد؛ گرفتاری از نوع کنتورسازی و پوشینه بافت و...

ابلاغیه رهبر معظم انقلاب که در تیرماه 1384 دولت را موظف نمود تا 80 درصد از سهام بخش‌های دولتی را به بخش خصوصی واگذار نماید. به نوشته کانال تلگرامی «الوند و نصرت آباد نیوز» این فرمان رهبری گام بزرگی‌ست در راه رسیدن به یک اقتصاد پویا، پررونق و شروع فصل جدیدی در جهت شکوفایی کشور؛ اما متاسفانه برخی از مسئولان وقت، عوض اینکه پیگیر تحقق سالم دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب باشند؛ از این فرصت در جهت منافع شخصی استفاده نمودند و همین فرصت‌طلبی سبب شد کارخانه‌ها و کارگران بسیاری گرفتار و یا از کار بیکار شوند.

یادگارهای تخلفات دولت قبل، دولت فعلی را نیز گرفتار کرده و این دولت بایستی در چند جبهه در برابر بعضی از رانتخواران از خدا بی‌خبر بجنگد و تلاش نماید تا مشکلات کارگران و سایر ارگان‌های گرفتار شده از دست این شرکت‌های «خصولتی» ورشکسته و غیرمتعهد را حل نماید.

این کانال در مطلبی با عنوان «سخن صریح با فرماندار شهرستان البرز» رضا عسگری را خطاب قرار داده و پرسیده: جناب آقای فرماندار تا کی می‌خواهید سکوت کنید؟ چرا حقایق را برای مردم و کارگران شرح نمی‌دهید؟ چرا به مردم نمی‌گویید که شرکت کنتورسازی به دلیل واگذاری به افراد غیرمتخصص و از طریق نفوذ برخی در این وسط دچار چنین مشکلاتی شده؟ چرا به مردم نمی‌گویید صاحبان برخی از شرکت‌هایی که در دوران احمدی‌نژاد واگذار شد با گردن کلفتی از پرداخت حقوق دولتی به اداره‌های دارایی، گاز و برق و تامین اجتماعی سرباز می‌زنند؟ دلیل حضور استاندار بومی دوران احمدی‌نژاد در هیات مدیره چه بود و چرا سهامدار این شرکت بود؟ چرا استاندار وقت تا همین چندماه پیش در هیات مدیره این شرکت حضور داشت؟

آنچنان که این کانال نوشته: شرکت کنتورسازی یکی از آن شرکت‌هایی‌ست که در دولت احمدی‌نژاد بصورتی غیرشفاف واگذار شد که امروز کارگران و مسئولین فعلی را گرفتار کرده است! شرکت‌هایی همچون پوشینه بافت، فرش پارس و تولی پرس جزو همان شرکت‌هایی هستند که به صورت غیرشفاف واگذار شدند و امروز کارگران و خانواده‌هایشان تحت فشار عدم کفایت برخی از آقایان هستند و هزینه زد و بندهای یه عده از خدا بی‌خبر را پس می‌دهند.

پرسش‌های بنیادی این کانال، هر کدام می‌‌تواند پرونده‌ای برای تحقیق و تفحص و روشن شدن ابعادی از ابهامات مالی و قانونی باشد. مثلا وقتی می‌پرسد: «به چه دلیل آقای «ب ز» شرکت پوشینه بافت را به قیمت بسیار پایین خریداری نمود و در عرض چند روز با فروش آن میلیاردها تومان به جیب زد، پشت پرده این خرید و فروش چه کسانی بودند؟ امروز شرکت پوشینه بافت چه وضعیتی دارد؟ مدعیان دروغینی که امروز بر علیه دولت موضع می‌گیرند و خبرهای تجمع کارگران این شرکت‌ها را پوشش می‌دهند، در زمان واگذاری کجا بودند؟ آیا در حال خوردن مال حلال خود بودند؟»

نقش احتمالی فرماندار اسبق شهرستان البرز در این واگذاری‌ها یکی دیگر از سوال‌هایی است که این کانال تلگرامی پرسیده و خواستار رسیدگی دستگاه قضایی استان و فرماندار البرز به آن شده است. همچنین به نقش مدیرکل صنایع استان در دولت قبل در این واگذاری‌ها اشاره و تصریح شده که امروز مردم و کارگران مظلوم، می‌خواهند بدانند چه اتفاقاتی پشت درهای بسته و قراردادهای واگذاری به افراد فاقد اهلیت افتاده که کارگران این شرکت‌ها در مقابل خانواده‌هایشان خجالت زده‌‌اند!

** ضرورت ورود جدی دستگاه قضایی

در مطلب فوق، فرماندار البرز مورد خطاب است و از او می‌خواهند به تحقیق و تفحص از واگذاری‌های اصل 44 در استان و شرکت‌های بحران زده به خاطر سوءمدیریت‌ها بپردازد. این در حالی است که فرمانداران، از لحاظ قانونی اختیارات چندانی برای تحقیق و تفحص یا برخورد حقوقی با تخلفات احتمالی ندارند و برای این کار باید از دادستان محترم شهرستان البرز کمک خواست. این قابل درک است که دادستان و دستگاه قضایی به دلیل کثرت پرونده‌ها و مشغله فراوان زمان اندکی دارند؛ اما شفافیت واگذاری‌ها و شبهات و شایعاتی که در مورد تخلفات و فسادهای احتمالی میان مردم وجود دارد؛ تنها با ورود مقتدرانه دستگاه قضا و شفاف‌سازی از طریق تحقیق دامنه دار و عمیق این نهاد آرام خواهد شد.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

حسین آذربایجانی
عضو انجمن زبانشناسی شناختی آلمان (Deutsche Gesellschaft für Kognitive Linguistik)
صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای چیستا
عضو هیات رییسه انجمن کان ذن ریو کاراته استان قزوین
عضو هیات مدیره کانون آوای چیستا (حوزه فعالیت: تحکیم بنیان خانواده)
پژوهشگر نورومارکتینگ، عصب شناسی زبان، رسانه و ارتباطات
دانشجوی دکترای تخصصی زبانشناسی شناختی پژوهشکده علوم شناختی IRICSS
(موضوع پایان نامه: نورومارکتینگ، سیستم لیمبیک مغز و تاثیر تبلیغات و پروپاگاندا
استاد راهنما: پروفسور حسن عشایری
استاد مشاور: پروفسور رضا نیلی پور)
کارشناسی ارشد زبانشناسی علامه طباطبایی تهران 88 تا 90
(موضوع پایان نامه: استعاره در مطبوعات فارسی زبان
استاد راهنما: دکتر کورش صفوی
استاد مشاور: دکتر یونس شکرخواه)
کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 83 تا 87
عضو انجمن علوم اعصاب ایران
عضو انجمن زبانشناسی ایران
مدرس روانشناسی شناختی، زبان انگلیسی، مکاتبات اداری، بازاریابی و تبلیغات، زبانشناسی و فنون ترجمه 89 تا کنون در دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور و آموزشگاههای مختلف عمدتا تهران و قزوین
مترجم آزاد در حوزه متون ادبی و علوم انسانی 84 تا کنون
خبرنگار و نویسنده ستون «زیر سقف قزوین» هفته نامه تابان از 87 تا کنون
دبیرکل انجمن مترجمان جوان ققنوس 84 تا کنون
دبیرکل انجمن علمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 85 تا 87
دبیر گروه سیاسی هفته نامه حدیث قزوین 85 تا 87
خبرنگار و دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری ایسنا قزوین 85 تا 86
عضو تحریریه ویژه نامه «حدیث نو» قزوین 85 تا 86
همکاری نامنظم به عنوان مترجم افتخاری ستون «گشتی در دنیای خبر» روزنامه ولایت قزوین از 79 تا 81
تماس:
Mail: zsqazvin(at)gmail(dot)com
Tel: 9354821851
مدیر وبلاگ : .

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان