تبلیغات
.:: هستن؛ مخمل آبی ::. - چهره های هفته؛ سید علی موسوی، داوود محمدی، محمود واعظی
.:: هستن؛ مخمل آبی ::.
برای آسانتر خواندن متن، دکمه های Ctrl و + را همزمان فشار دهید

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

چهره های هفته؛ سید علی موسوی، داوود محمدی، محمود واعظی

هفته‌ای که گذشت، سالروز امضای برجام را در 27 دی‌ماه داشتیم و همین مساله بهانه‌ای است برای اینکه نگاهی به عملکرد اقتصادی دولت در استان داشته باشیم و از مدیران اجرایی استان بپرسیم برای افزایش اشتغال و تولید در استان چه کرده‌اند. روحانی و تیم او از اولین روزهای طرح موضوع مذاکرات، قضیه اقتصاد را به حل مساله تحریم‌های هسته‌ای پیوند زدند و حالا که یک سال است این تحریم‌ها با تدبیر فرزندان ایران در تیم مذاکرات هسته‌ای برداشته شده، فرصت خوبی است تا نتایج این حرکت را در اقتصاد و اشتغال استان ببینیم.

دولتمردان حسن روحانی در استان قزوین تاکید و تمرکز عمده خود را بر اقتصاد گذاشته‌اند و در سال اقتصاد مقاومتی می‌کوشند تا با احیای واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال، اقتصاد استان را از باتلاقی که 8 سال در آن غوطه می‌زد؛ نجات بدهند. مسلما چنین کاری آسان نیست و زمانی که روز دوم بهمن 1395 فرماندار قزوین در جلسه شورای اداری شهرستان از ایجاد بیش از 5 هزار شغل در شهرستان قزوین خبر داد، صاحبنظران دانستند این میزان ایجاد اشتغال چه اندازه خون دل در پی داشته؛ آن هم با وجود سنگ‌اندازانی که از گذاشتن هیچ چوبی لای چرخ مدیران دولت تدبیر و امید ابایی ندارند.

سید‌علی موسوی در آن نشست تصریح کرد: در ده ماهه نخست امسال در قزوین بیش از پنج هزار شغل ایجاد شده و همچنین برای رونق گرفتن حدود 62 واحد صنعتی تسهیلات ویژه‌ای را در نظر گرفته شد و حدود 64 میلیارد تومان برای این موضوع پرداخت شده است.

موسوی با اشاره به سامانه بهین‌یاب یا همان کمک‌های دولت به واحدها بیان کرد: طبق آمار تا‌کنون به‌ 114 واحد کشاورزی که بالغ بر 37 میلیارد تومان هزینه داشته تسهیلات بانکی اختصاص داده شده است.

در رابطه با سهمیه استان هم فرماندار قزوین تصریح کرد: سهمیه شهرستان در حوزه ایجاد اشتغال حدود 8 هزار و 800 نفر است که تا کنون حدود 5 هزار و 600 فرصت شغلی ایجاد شده است.

طرح بهین‌یاب و ایجاد 10 هزار شغل

در این نشست، داوود محمدی، نماینده مردم قزوین‌، البرزو آبیک در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه دولت برای حوزه صنعت و فعال شدن این حوزه‌ها حدود 18 هزار میلیارد تومان اختصاص داده تاکید کرد: سهم استان قزوین از این تسهیلات و بودجه یک هزار میلیارد است که با این بودجه باید 10 هزار شغل ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 در ادامه بیان کرد : در برنامه ششم توسعه موضوعی که مطرح شد موضوع کاهش وابستگی به نفت و اتکا کشور به منابع غیر نفتی است ‌که در بررسی‌‌های انجام شده چندین موضوع و دیدگاه مورد توجه قرار گرفت. در این جلسه در حوزه رفاهی خانوارهای عضو کمیته امداد و بهزیستی و دهک پایین جامعه مورد بررسی قرار گرفت که بالاترین بودجه در این خصوص در نظر گرفته شد.

رشد 135 درصدی سرمایه‌گذاری داخلی

هفته گذشته معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قزوین از رشد 135 درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در قزوین طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. منوچهر حبیبی یکشنبه 26 دیماه 95 در نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت استان قزوین افزود: اعداد و آمارهای اقتصادی استان در سال جاری حاکی از کاهش نرخ بیکاری و تورم، افزایش اشتغال‌زایی و رونق تولید است.

او با اشاره به اختصاص 36 درصد از مجموع تسهیلات اعطایی بانک‌های استان در سال جاری به حوزه صنعت و 22 درصد به بخش کشاورزی، در پایان تاکید کرد: این مهم نشانگر عزم جدی برای رونق تولید با هدایت و برنامه‌ریزی دولت است.

سخنان اقتصادی و ارتباطی وزیر ارتباطات در تاکستان

ارتباطات یکی از مهمترین زیرساخت‌های توسعه و پیشرفت است و به همین خاطر سفر وزیر ارتباطات به استان قزوین و آشنایی نزدیک او با استان را می‌توان گامی در راه توسعه زیرساخت‌های استان ارزیابی کرد. واعظی البته در دیدارها و سخنرانی‌های خود حرف‌های اقتصادی و سیاسی و اخلاقی هم کم نداشت و به نوعی جامع الاطراف کوشید تا از عملکرد دولت متبوعش دفاع کند.

کاهش تورم به تنهایی توان حل مشکلات اقتصادی را ندارد؛ این جمله وزیر ارتباطات دولت حسن روحانی بود که در سفر به استان قزوین در شهرستان تاکستان با تاکید بر آن ادامه داد: تورمی که مردم امروز با آن زندگی می‌کنند یک تورم پایین و یک رقمی است؛ ما در دولت خوب می‌دانیم که تورم به تنهایی نمی‌تواند مشکل کشور را حل نماید و باید تورم همراه با رونق اقتصادی باشد.

به گزارش صبح قزوین، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی با مدیران و مسئولان شهرستان تاکستان اظهار کرد: عزم دولت بر این است که هم کشور آرام باشد و یک فضای صمیمی بین قوای مختلف و مسئولین برقرار باشد.

این مقام مسئول اذعان کرد: از روز اول یکی از اهداف جدی دولت، تلاش و سازماندهی مسائل اقتصادی و جلوگیری از نوسانات در بازار بود؛ تورمی که مردم امروز با آن زندگی می‌کنند یک تورم پایین و یک رقمی است؛ ما در دولت خوب می‌دانیم که تورم به تنهایی نمی‌تواند مشکل کشور را حل نماید و باید تورم همراه با رونق اقتصادی باشد.

وی ابراز کرد: در بخش کشاورزی طی 2 سال گذشته تولیدات خوبی داشتیم؛ بویژه امسال در بخش صنعت رشد ما بسیار خوب بوده است.

واعظی ادامه داد: برای اولین سال اشتغال خالص ما 718 هزار نفر شده است و ما این را خوب می‌دانیم که با وضعیت بیکاری که بوده این 700 هزار نفر خیلی نمی‌تواند تاثیرات ملموسی را در خانواده‌ها در مناطق مختلف داشته باشند و به هر حال شروع یک حرکت مثبت است.

وی بیان کرد: در این هفته یک سالگی برجام را در پیش‌رو داریم که اصولا نگاه دولت برای اینکه وارد مذاکرات مساله برجام شد این بود که گشایشی را برای مسائل اقتصادی کشور به وجود آورد؛ یعنی اینکه فضایی را در خارج از کشور آماده کند؛ برای اینکه هم صادرات داشته باشیم و اینکه نیازمند به آن نباشیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه بزودی زیرساخت‌های ارتباطی در استان قزوین ارتقا می‌یابد؛ عنوان کرد: دولت در حوزه ارتباطات اقدامات زیر را انجام داده است؛ افزایش پهنای باند 20 به 80 گیک (4 برابر)؛ افزایش ظرفیت انتقال در استان قزوین از رقم 43 گیگ به 202 گیگ (رشد 5 برابری)؛ افزایش تعداد مشترکین اینترنت در استان از 67 هزار نفر به 325 هزار نفر (رشد 5 برابری) و افزایش اینترنت در آینده به 401 روستا.

وی ادامه داد: برخی دیگر از اقدامات دولت در استان قزوین مواردی چون افزایش نسل سوم از 5 به 17 روستا، افزایش نسل چهارم از 2 شهر به 8 شهر انجام خواهد شد، پهنای باند از 80 به 340 افزایش یافته است (رشد 3 برابری )، تا سال آینده در 344 روستا شبکه‌ی اینترنت برقرار می‌شود و در آینده نزدیک 70 کیلومتر فیبر نوری به ظرفیت استان افزوده و این عدد به 340 کیلومتر خواهد رسید.

این سخنان فنی وزیر ارتباطات، امید به ارتقای سطح توسعه استان را بیشتر می‌کند و البته باید در آینده مورد رصد و نظارت رسانه‌ها باشد تا ببینیم چند درصد از این وعده‌ها عملی شده و آنهایی که احیانا نمی‌شود؛ چه دلیلی دارد.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

حسین آذربایجانی
عضو انجمن زبانشناسی شناختی آلمان (Deutsche Gesellschaft für Kognitive Linguistik)
صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای چیستا
عضو هیات رییسه انجمن کان ذن ریو کاراته استان قزوین
عضو هیات مدیره کانون آوای چیستا (حوزه فعالیت: تحکیم بنیان خانواده)
پژوهشگر نورومارکتینگ، عصب شناسی زبان، رسانه و ارتباطات
دانشجوی دکترای تخصصی زبانشناسی شناختی پژوهشکده علوم شناختی IRICSS
(موضوع پایان نامه: نورومارکتینگ، سیستم لیمبیک مغز و تاثیر تبلیغات و پروپاگاندا
استاد راهنما: پروفسور حسن عشایری
استاد مشاور: پروفسور رضا نیلی پور)
کارشناسی ارشد زبانشناسی علامه طباطبایی تهران 88 تا 90
(موضوع پایان نامه: استعاره در مطبوعات فارسی زبان
استاد راهنما: دکتر کورش صفوی
استاد مشاور: دکتر یونس شکرخواه)
کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 83 تا 87
عضو انجمن علوم اعصاب ایران
عضو انجمن زبانشناسی ایران
مدرس روانشناسی شناختی، زبان انگلیسی، مکاتبات اداری، بازاریابی و تبلیغات، زبانشناسی و فنون ترجمه 89 تا کنون در دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور و آموزشگاههای مختلف عمدتا تهران و قزوین
مترجم آزاد در حوزه متون ادبی و علوم انسانی 84 تا کنون
خبرنگار و نویسنده ستون «زیر سقف قزوین» هفته نامه تابان از 87 تا کنون
دبیرکل انجمن مترجمان جوان ققنوس 84 تا کنون
دبیرکل انجمن علمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور قزوین 85 تا 87
دبیر گروه سیاسی هفته نامه حدیث قزوین 85 تا 87
خبرنگار و دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری ایسنا قزوین 85 تا 86
عضو تحریریه ویژه نامه «حدیث نو» قزوین 85 تا 86
همکاری نامنظم به عنوان مترجم افتخاری ستون «گشتی در دنیای خبر» روزنامه ولایت قزوین از 79 تا 81
تماس:
Mail: zsqazvin(at)gmail(dot)com
Tel: 9354821851
مدیر وبلاگ : .

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان